Koronavírus sa na Slovensku stále nepotvrdil, vyšetrili už 195 vzoriek

Koronavírus
Pracovník núdzového koordinačného centra v Bruseli pred obrazovkou s grafom znázorňujúcim repatriáciu Európanov z Ázie. Foto: SITA / AP

Koronavírus na Slovensku doteraz nebol potvrdený. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Ako dodala, laboratóriá doteraz vyšetrili 195 vzoriek, všetky boli negatívne.

Ochorenie Covid-19 hlásia už z Rakúska a Česka. Bez prípadov sú zatiaľ ostatné susedné krajiny.

Lekárska komora posilňuje informovanosť lekárov

Prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Marian Kollár ponúkol plnú súčinnosť a pomoc komory v súvislosti s koronavírusom. Na pondelňajšom stretnutí s hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom sa dohodli aj na ďalších spoločných krokoch.

Cieľom je zabezpečiť zdravotnú starostlivosť všetkých pacientov a ochrániť zdravotníckych pracovníkov. Komora o tom informovala na sociálnej sieti.

Dohodli sme sa na vzájomnej aktuálnej a čo najširšej informovanosti. Všetky informácie, ktoré budeme mať k dispozícii, a to od všetkých dotknutých inštitúcií, budeme ďalej posúvať všetkým našim lekárom. Podobne aj informácie a otázky od lekárov budeme posúvať na tieto inštitúcie,“ uviedla pre agentúru SITA manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská.

S Pellegrinim sa stretnú tento týždeň

Prezident SLK na stretnutí podľa Závodskej deklaroval, že lekári potrebujú aktuálne a vyčerpávajúce informácie. „Nakoľko to budú práve oni, ktorí budú ako prví konfrontovaní s diagnostikou a liečbou koronavírusu,“ dodala.

Vedenie SLK sa ešte minulý týždeň listom obrátilo aj na predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktorý riadi ministerstvo zdravotníctva, so žiadosťou o stretnutie v súvislosti s koronavírusom. Stretnutie by malo byť tento týždeň.

Pevne veríme, že toto stretnutie, vzhľadom na závažnosť situácie, sa uskutoční už v najbližších hodinách,“ uviedol prezident SLK.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MikasMarian KollárPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie SLK Slovenská lekárska komora