Domovy sociálnych služieb v Martine potvrdili tri prípady ochorenia Covid-19

Ilustračné foto: (AP Photo/Domenico Stinellis)
  • aktualizované 17. apríla, 13:38

Na základe testovania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Martine boli potvrdené tri prípady nakazenia koronavírusom v Centre sociálnych služieb (CSS) Ľadoveň v Martine a Dome sv. Martina – domov sociálnych služieb pre dospelých a zariadenie pre seniorov v mestskej časti Jahodníky. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Bezpečnostná rada okresu Martin a krízový štáb mesta prijali opatrenia, ktorých cieľom je situáciu riešiť rýchlo a efektívne.

„V Dome svätého Martina dnes otestovali všetkých klientov a zamestnancov, pričom zamestnanci sú ubytovaní na internátoch. Momentálne je potvrdený jeden prípad nákazy u klienta domova a jeden prípad u zamestnanca, ktorý nebol niekoľko týždňov v práci,“ priblížila Kalmanová.

Viac o téme: Koronavírus

Jeden prípad nákazy zamestnanca nateraz hlási aj CSS v mestskej časti Ľadoveň.

„Centrum je uzatvorené a v rámci možnosti budú vykonávané testy všetkých klientov a zamestnancov. V prípade zhoršenia situácie sú pre oba domovy sociálnych služieb pripravené varianty na oddelenie pacientov s koronavírusom od zdravých klientov a zamestnancov,“ dodala Kalmanová s tým, že v oboch zariadeniach je situácia pokojná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Kalmanová
Firmy a inštitúcie UN Martin Univerzitná nemocnica Martin