Koronavírus v Rusku zosilnel, za jeden deň pribudli tisícky nových prípadov Covid-19

Koronavirus, Rusko
Foto: SITA/AP

V Rusku stúpa počet novonakazených koronavírusom tak prudko ako nikdy. Za posledných 24 hodín zaregistrovali tamojšie úrady 2 774 nových prípadov. Predchádzajúci deň pribudlo pre porovnanie 2 558 infikovaných. Celkový počet potvrdených prípadov sa tak vyšplhal už na 21 102. Počet ľudí, ktorí v Rusku ochoreniu COVID-19 podľahli, stúpol o 22 na celkovo 170.

Úrady v Moskve upozorňujú, že v najbližších dvoch až troch týždňoch lôžkové kapacity pre pacientov s koronavírusom v ruskej metropole už nemusia postačovať. Z tohto dôvodu zabezpečili preventívne tisíce dodatočných lôžok.

Viac o téme: Koronavírus v Rusku

Avšak napriek tomu, že sú do boja proti novému vírusu zapojené tak štátne, ako aj súkromné nemocnice, by sa situácia mohla onedlho vyhrotiť, varujú odborníci z oblasti zdravotníctva.

Pandémia v Rusku v posledných týždňoch veľmi zosilnela, pričom počet prípadov exponenciálne rastie a každých niekoľko dní sa zdvojnásobuje. Kritici Kremľa však spochybňujú oficiálne štatistiky a poukazujú na rastúci počet pacientov so zápalom pľúc. Skutočný počet prípadov nákazy novým vírusom tak podľa nich môže byť oveľa vyšší.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom