Koronavírus: Viac ako tritisíc pozitívnych odhalili PCR testy, opäť pribudlo aj 25 úmrtí

Virus Outbreak China A worker pulls his mask to get a throat swab sample taken at a coronavirus testing site, Sunday, April 3, 2022, in Beijing. COVID 19 cases in China's largest city of Shanghai are still rising as millions remain isolated at home under a sweeping lockdown
  • Aktualizované 3. apríla o 11.44 hod.

PCR testy potvrdili v sobotu 2. apríla ďalších 3 258 pozitívnych. Celkovo ich laboratóriá na Slovensku v tento deň vykonali 8 024. Pribudlo aj 25 úmrtí na COVID-19. Celkový počet obetí tohto ochorenia na Slovensku tak je 19 417.

Viac o téme: Koronavírus

Počet hospitalizovaných sa v uplynulom dni znížil o dvoch na 1 990. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Ako sa ďalej uvádza na stránke korona.gov.sk, ďalších 230 pozitívnych potvrdili antigénové testy. Pozitivita PCR testov v sobotu dosiahla 40,6 percenta, pri antigénových testoch to bolo 10,86 percenta.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti bolo uplynulý deň 179 ľudí a 72 potrebuje podporu pľúcnej ventilácie. Viac ako 67 percent aktuálne hospitalizovaných pacientov nie je plne zaočkovaných.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií