Koronavírus zabíja vo svete už menej ľudí, počet nových nakazených však rastie

Koronavírus, úmrtie, pandémia
Foto: ilustračné, SITA/AP

Počet úmrtí na COVID-19 v uplynulom týždni celosvetovo klesol o približne 21 %, zatiaľ čo počet nových prípadov vo väčšine sveta stúpol. Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Nárast o jedno percento

V pravidelnej štvrtkovej správe vo štvrtok WHO uviedla, že sa zdá, že počet nových prípadov COVID-19 sa po týždňoch poklesu od konca marca stabilizoval na úrovni približne 3,5 milióna, čo predstavuje nárast o jedno percento.

Viac o téme: Koronavírus

Počet prípadov podľa WHO rastie na americkom kontinente, Blízkom východe, v Afrike a západnom Tichomorí, a klesá v Európe a juhovýchodnej Ázii. Pribudlo asi deväťtisíc úmrtí. Úmrtia pritom klesli všade okrem Afriky, kde poskočili o takmer 50 %.

Tisícky pozitívnych v KĽDR

Tieto dáta však nezahŕňajú najnovšiu epidémiu koronavírusu, ktorú oznámila Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR), keďže krajina zatiaľ WHO oficiálne neposkytla požadované údaje.

Vo štvrtok severokórejské úrady informovali o ďalších viac ako 262-tisíc podozrivých prípadoch, čím sa týždeň po tom, ako krajina priznala výskyt ochorenia, celkový počet prípadov priblížil k dvom miliónom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Svetová zdravotnícka organizácia (WHO)