Košická nemocnica zrekonštruovala neurologické pracovisko

20181106 neurokl 1.jpg
FOTO: UNLP Košice

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice spolu s Občianskym združením pôsobiacim pri Neurologickej klinike zrekonštruovala neurologické pracovisko.

Nemocnica o tom informovala vo svojej tlačovej správe. Rekonštrukciu v hodnote zhruba 40 000 eur nemocnica financovala z vlastných zdrojov.

V rámci stavebných a inštalačných prác okrem opráv izieb a zariadení na osobnú hygienu nemocnica vymenila aj rozvody elektroinštalácie vrátane nových svietidiel a vypínačov. Obnovili aj nemocničné izby.

Hygiena bez bariér

„Najdôležitejšie bolo zrekonštruovanie a vybudovanie nových a bezbariérových sociálnych zariadení. Rovnako dôležitá bola aj prestavba spoločnej kúpeľne na bezbariérovú, nakoľko veľa našich pacientov má poruchy hybnosti alebo sú úplne imobilní,“ uviedla zástupkyňa prednostky neurologickej kliniky Lenka Josayová.

Neurologická klinika sa zameriava napríklad na liečbu cievnych mozgových príhod, Parkinsonovej choroby a jej príbuzných ochorení, epilepsie, porúch spánku, na liečbu demyelinizačných ochorení – hlavne sclerosis multiplex a ďalších ochorení nervového systému.

Klinika disponuje 44 bežnými lôžkami a 6 lôžkami v časti JIS. Ročne tu hospitalizujú vyše 1 500 pacientov a ďalších vyše 28 000 vyšetria ambulantne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice