Košická UNLP presťahovala ortopedické ambulancie

Unlp_ortopedie.jpg
Foto: UNLP Košice

Ortopedické ambulancie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach. sú už vo vynovených priestoroch. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková, namiesto pôvodného II. pavilónu už pacientom slúžia v Pavilóne zdravia

„K sťahovaniu ambulancií Kliniky ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva lokalizovaných v areáli na Rastislavovej ulici sme pristúpili v záujme zvyšovania kvality zdravotnej starostlivosti,“ vysvetlila hovorkyňa.

Jeho súčasťou boli okrem dvoch ortopedických ambulancií pre dospelých a jednej pre deti aj priestory denného stacionára pre podávanie infúzií pre ortopedických pacientov.

Všetko na jednom mieste

Počas prác nemocnica vytvorila aj nové priestory pre umiestnenie USG prístroja na vyšetrenie pohybového aparátu. Pri rekonštrukcii sa prihliadalo nielen na komfort pacientov, ale aj na zlepšenie pracovných podmienok pre zdravotnícky personál.

V nových podmienkach sa v Pavilóne zdravia koncentruje starostlivosť o pacientov s ochorením pohybového aparátu, čiže pracoviská ortopédie, ortopedickej protetiky a taktiež rehabilitácie, osteológie a reumatológie sa ocitli v jednej budove.

„To umožňuje nielen zlepšenie starostlivosti, ale aj zjednodušenie transportu pacientov, ktorých mobilita je často horšia. V nových podmienkach je dosiahnutý plne bezbariérový prístup do všetkých priestorov, ktorý v pôvodnom umiestnení nebol plne technicky realizovateľný,“ uzavrela Stašková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice