Košický kraj bude proti COVIDU-19 očkovať každý deň. Registrácia nie je potrebná, avšak ušetrí vám čas

COVID 19: Plošné očkovanie seniorov v Trenčíne
Foto: archívne, SITA/Tomáš Somr

Košický samosprávny kraj zabezpečuje očkovanie proti koronavírusu každý deň v týždni. Východniari budú mať k dispozícii všetky dostupné očkovacie látky – Comirnaty od Pfizer/BioNTech, Moderna aj Janssen od Johnson & Johnson.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Vakcinovať budú vo veľkokapacitných očkovacích centrách, obchodných centrách či v mestách a obciach prostredníctvom krajskej výjazdovky. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Registrácia vám ušetrí čas

„Obyvatelia môžu na očkovanie prichádzať bez registrácie. Avšak v prípade, že si chcú ušetriť čas a vyhnúť sa čakaniu v rade, odporúčame registráciu vopred. Najrýchlejšie je využiť krajský registračný systém na stránke www.ockovanieksk.sk, kde si možno zvoliť preferované miesto, čas aj dátum. Takto si možno celý proces očkovania urýchliť a výrazne zjednodušiť,“ uviedla Terezková.

Župný registračný systém je určený pre obyvateľov nad 18 rokov veku, ak sa chcú objednať na očkovanie všetkými dávkami všetkých dostupných vakcín.

Očkuje sa aj cez víkend

Počas tohto týždňa sa dospelí obyvatelia kraja budú mať možnosť zaočkovať v košickom veľkokapacitnom centre vakcínou Janssen v stredu, piatok a v nedeľu. Moderna bude dostupná v utorok, štvrtok a v sobotu, pričom každý deň bude na výber aj Comirnaty.

Brány vakcinačných centier v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi sa otvoria v sobotu a nedeľu. Na Spiši bude k dispozícii Moderna, na Zemplíne aj Pfizer.

Do miest vyrazí aj očkovací autobus

Okrem toho záujemcovia môžu navštíviť očkovacie kóje aj v košických obchodných centrách Optima, Galéria, Aupark, Tesco a v budove železničnej stanice, a to od 9:00 do 17:00, alebo očkovacie miesto v nákupnom centre Madaras v Spišskej Novej Vsi.

V rámci očkovania v teréne bude na výber dvojdávkový Pfizer/BioNTech aj jednodávkový Janssen, pričom treťou dávkou môžu byť v teréne aj vo veľkokapacitných centrách zaočkované iba osoby staršie 18 rokov.

Očkovací autobus vyrazí do Kráľovského Chlmca, Sobraniec, Sečoviec, Krompách, Strážskeho i Gelnice. Zdravotníci podajú vakcínu aj imobilným obyvateľom, tiež starším a chorým v zariadeniach sociálnych služieb.

Župa už doposiaľ podala 372 173 vakcín proti koronavírusu, z toho 87 724 v teréne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Terezková
Firmy a inštitúcie BioNTechJohnson & JohnsonKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)ModernaPfizer