V Košiciach vám okrem nákupných centier pichnú vakcínu aj na stanici, župa otvára ďalšiu očkovaciu kóju

Očkovanie
Respondentov, ktorí schvaľujú povinné očkovanie pre vybrané skupiny obyvateľstva, je približne rovnako ako tých, ktorí toto opatrenie odmietajú. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Košický samosprávny kraj (KSK) otvorí ďalšiu improvizovanú očkovaciu kóju. K dispozícii bude v interiéri železničnej stanice v Košiciach. Rovnaké stále vakcinačné kóje nájdu obyvatelia už niekoľko týždňov v troch košických nákupných centrách, ako aj v obchodnom stredisku v Spišskej Novej Vsi. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Pandemická situácia sa nielen v Košickom kraji postupne zhoršuje, do čiernej farby COVID automatu sa dostáva stále viac okresov a jediným účinným riešením je očkovanie. Stanice sú jedným z najfrekventovanejších miest, ktorým dennodenne prechádzajú stovky cestujúcich pri presune do školy alebo zamestnania. Sú tiež pomyselnou vstupnou bránou pre mnohých návštevníkov nášho kraja. Ďalšiu očkovaciu kóju preto od piatka 5. novembra otvárame práve v interiéri železničnej stanice v Košiciach. Okrem východniarov chceme vakcináciu sprostredkovať aj širokej verejnosti z celého Slovenska. Zdravotníci tam preto budú k dispozícii každý piatok v čase od 9:00 do 17:00,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Očkovanie dvomi vakcínami

V stálej očkovacej kóji sa bude možné zaočkovať bez predchádzajúcej registrácie, a to jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Johnson&Johnson, ako aj dvojdávkovou vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Košický samosprávny kraj chce týmto spôsobom sprostredkovať očkovanie ešte bližšie k záujemcom, ktorí možno ešte nad vakcináciou premýšľajú. Od začiatku očkovania podala župa spolu už viac ako 270-tisíc vakcín, z toho prostredníctvom výjazdovej služby viac ako 42-tisíc.

Očkovací autobus

Krajský očkovací autobus nájdu východniari aj počas aktuálneho týždňa na rôznych miestach kraja.

Viac o téme: Koronavírus

Pristavený bude v Sobranciach, Sečovciach, Krompachoch, Strážskom, Gelnici, Michalovciach, ale aj v nákupnom centre Aupark, hypermarkete Tesco Nad Jazerom a Tesco extra na Trolejbusovej ulici v Košiciach, ako aj Madaras v Spišskej Novej Vsi. Obyvatelia majú na výber jednodávkovú vakcínu Janssen alebo dvojdávkovú od Pfizer/BioNTech.

Župa bude aj v nasledujúcich dňoch očkovať najrizikovejšiu skupinu ľudí v zariadeniach sociálnych služieb a domovoch dôchodcov, napríklad v Sobranciach, Remetských Hámroch, Strede nad Bodrogom, Medzeve či v Michalovciach. Výjazdová služba vyrazí aj k stredoškolákom a ich pedagógom na Spiš, Zemplín a do Košíc.

Záujemcovia môžu na vakcináciu využiť aj veľkokapacitné centrum v Košiciach. Sobota bude vyhradená pre všetky tri dávky vakcíny Moderna, pričom popoludní budú zdravotníci podávať jednodávkový Janssen. V nedeľu dopoludnia sa tam bude podávať vakcína od Pfizer/BioNTech deťom, neskôr aj dospelým, ako aj tým, ktorých Národné centrum zdravotníckych informácií pozvalo na tretiu dávku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna TerezkováRastislav Trnka
Firmy a inštitúcie Johnson&JohnsonKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)Pfizer