Košický kraj posilní výjazdové očkovanie, vakcíny podávajú už aj na vlakovej stanici

Očkovanie, koronavírus
Okresy v Košickom kraji sa snažia zvrátiť nepriaznivú farbu covidového automatu a vyhnúť sa čiernej farbe. Foto: Archívne, SITA/AP.

Košický samosprávny kraj (KSK) počas aktuálneho týždňa posilní najmä výjazdové očkovanie. Zdravotníci vyrazia podať prvú, druhú aj tretiu dávku vakcíny obyvateľom priamo v ich obci či meste. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Okresy v Košickom kraji sa snažia zvrátiť nepriaznivú farbu COVID automatu a vyhnúť sa čiernej farbe, ktorá znamená prísnejšie pravidlá pre jednotlivcov, hromadné podujatia, ale aj ďalšie obmedzenia či uzávery reštaurácií a iných prevádzok. Župa preto vyrazí očkovať každý deň v týždni, a to aj na niekoľko miest naraz. Predovšetkým záujemcovia o prvú dávku vakcíny budú mať v Košiciach k dispozícii aj niekoľko očkovacích miest navyše. Ambulancia na kolesách bude pripravená zaočkovať východniarov napríklad na košickej Hlavnej ulici,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Očkovať budú aj stredoškolákov

Očkovací autobus bude počas 45. týždňa pristavený v mestách Rožňava, Trebišov, Dobšiná, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou, Veľké Kapušany či Michalovce. Okrem toho ho obyvatelia nájdu od utorka do piatka vždy popoludní od 15:00 do 18:00 v Košiciach pri OC Galéria, pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici, pri stredisku Tip Top, na Alžbetinej ulici a v sobotu dopoludnia bude k dispozícii aj pri OD Mier.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Očkovať prostredníctvom mobilnej očkovacej služby budú tiež v obciach, ktoré župe nahlásili záujem. Zdravotníci podajú vakcíny napríklad v Prakovciach, Nálepkove, Jaklovciach, Kluknave či Rozhanovciach a ďalších.

Krajské očkovacie tímy opäť vyrazia zaočkovať klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb, ako aj stredoškolákov a ich učiteľov.

Vakcinácia na vlakovej stanici

Aj v aktuálnom týždni môžu východniari využiť stále očkovacie kóje v troch košických obchodných centrách a jednom nákupnom stredisku v Spišskej Novej Vsi. Pre tých, ktorí majú nedostatok času, župa iba pred týždňom otvorila možnosť absolvovať očkovanie na železničnej stanici v Košiciach.

Na všetkých verejných miestach majú záujemcovia na výber jednodávkovú vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson alebo od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Očkovanie všetkých troch dávok vakcín od Moderny sa bude v rámci výjazdovej služby realizovať iba v Spišskej Novej Vsi, a to v pondelok 15. novembra v očkovacom autobuse pri Športovej hale neďaleko Hotelovej akadémie.

Odporúčajú registráciu

Všetkým záujemcom o tretiu dávku vakcíny odporúčame sa na očkovanie zaregistrovať prostredníctvom prihlasovacieho formulára.

Kraj už doposiaľ podal viac ako 275-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19, z toho viac ako 44-tisíc v teréne. Počas víkendu sa opäť otvoria aj brány veľkokapacitného očkovacie centra v Košiciach. Sobota je vyhradená pre všetky tri dávky vakcíny Moderna, pričom popoludní budú zdravotníci podávať jednodávkový Janssen.

V nedeľu dopoludnia sa tam bude podávať vakcína od konzorcia Pfizer/BioNTech deťom, neskôr aj dospelým.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Anna TerezkováRastislav Trnka
    Firmy a inštitúcie BioNTechJohnson & JohnsonModernaPfizerVaccine Janssen