Raši: Matovičovi treba zobrať rozhodovaciu právomoc a Krajčí by mal skončiť, lebo nezvláda situáciu s pandémiou

Richard Raši
Nezaradený poslanec NR SR Richard Raši (vpredu). Foto: SITA/Branislav Bibel

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) musí skončiť vo svojej funkcii a treba na jeho miesto dosadiť epidemiológa.

V nedeľňajšej diskusnej relácii O 5 minút 12 Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to uviedol nezaradený poslanec Národnej rady SR Richard Raši (Hlas-SD). Minister totiž podľa jeho slov nezvláda situáciu v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu na Slovensku.

Premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) treba podľa Rašiho zobrať rozhodovaciu právomoc. „V tejto fáze musíme byť len v rukách odborníkov a odhodiť politické hádky,“ vyzval Raši.

Tieto čísla sme tu nemuseli mať

Predseda vlády nemôže svojvoľne meniť rozhodnutia konzília epidemiológov a spoliehať sa na reakcie na sociálnych sieťach, uviedol v relácii Raši. V rozhodovaní o prijímaní opatrení prevláda podľa neho chaos a nepredvídateľnosť.

Viac o téme: Koronavírus

„Tieto čísla sme tu nemuseli mať, ak by sme posilnili kapacity ľudí, ktorí vyhľadávajú kontakty pozitívne testovaných ľudí na koronavírus, a ak by sa vláda lepšie pripravila na druhú vlnu pandémie na Slovensku,“ konštatoval Raši.

Kritika je namieste

Predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) priznala, že kritika opozície pri vyhľadávaní kontaktov je namieste. „Chcem však občanov ubezpečiť, že o tomto probléme diskutujeme a predpokladám, že v pondelok 28. septembra prídu po zasadnutí krízového štábu ďalšie riešenia,“ priblížila koaličná poslankyňa.

Predseda opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba si v relácii ani po výzve moderátora nenasadil rúško. Rúška totiž podľa jeho slov oslabujú imunitu. Bittó Cigániková označila tento jeho postoj za „chrapúnsky“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJana Bittó CigánikováMarek KrajčíMarian KotlebaRichard Raši
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiRTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSaS Sloboda a Solidarita