Krajčí prosí slovenských zdravotníkov v zahraničí, aby sa vrátili. Slovensko ich potrebuje

VLÁDA: Rokovanie 47. schôdze
Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Vedenie ministerstva zdravotníctva opätovne vyzýva lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov, ktorí pôsobia v zahraničí, aby sa v súčasnej krízovej situácii dočasne vrátili a pomohli pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti doma na Slovensku.

„Nachádzame sa v časoch a situácii, ktorej slovenské zdravotníctvo ešte nečelilo. Naším prvoradým cieľom je ochrániť zdravie a životy občanov. Prosím preto slovenských zdravotníkov v zahraničí, aby prišli pomôcť do svojej vlasti v starostlivosti o pacientov s COVID-19 v našej krajine. Vaša pomoc Slovensku je teraz mimoriadne potrebná,“ povedal v piatok minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Viac o téme: Koronavírus

Rezort zdravotníctva vyzýva najmä lekárov anestéziológov, intenzivistov, sestry, ktoré sú špecialistky v odbore anestéziológia a intenzívna starostlivosť, aby prišli pomôcť pri starostlivosti o pacientov. „V prípade, ak lekári či sestry získali doklady o vzdelaní v zahraničí v rámci Európskej únie, zrealizujeme urýchlené uznávanie kvalifikácií,“ dodala štátna tajomníčka rezortu zdravotníctva Jana Ježíková.

Zdravotníci v zahraničí môžu ministerstvo zdravotníctva kontaktovať na adrese: navratdomov@health.gov.sk alebo vyplnením dotazníka pre lekárov pracujúcich v členských krajinách EÚ.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana JežíkováMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR