Kubánsky liek je síce na Slovensku, no čaká sa na odborníkov

Injekcia_cervena.jpg
Foto: Freeimages.com

Minister zdravotníctva informoval, že kubánsky liek je síce na našom území, jeho aplikácia je však podmienená tým, že prídu kubánski lekári. Ich príchod sa už niekoľkokrát posúval.

Kubánsky liek na liečbu tzv. diabetickej nohy sa nachádza na Slovensku, avšak stále sa čaká na odborníkov, ktorí majú skúsenosti s jeho aplikáciou. Povedal to minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Ako informoval, aplikácia lieku je podmienená tým, že prídu kubánski lekári a vyškolia našich.

„Máme určené tri centrá, v ktorých sa bude poskytovať tento liek, v Bratislave, Prešove a v Banskej Bystrici,“ dodal Drucker.

Menia sa aj lekári

Niekoľkokrát sa tiež zmenili lekári, ktorí mali prísť. „Už som avizoval, že to malo byť do konca marca, títo lekári neprišli. Veľmi intenzívne komunikujeme aj cez zastupiteľský úrad tu, v Bratislave, aj v Havane. Verím, že sa tak stane v najbližších týždňoch,“ povedal minister.

Spomínaný liek na diabetickú nohu Slovensko deblokovalo.

„Cena tohto lieku pre slovenského pacienta a pre slovenský zdravotnícky systém je nula, pretože sme ho deblokovali za dlh, ktorý Kubánska republika voči Slovensku mala. Ale zdravotná starostlivosť u týchto pacientov bude poskytovaná úplne obdobne ako bola, len sa bude aplikovať aj tento liek, čím dôjde k zásadnému zlepšeniu ošetrenia,“ vysvetlil pred časom minister zdravotníctva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom