Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 29 nakazených, pozitívne testovaní boli z 11 okresov

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Testy v piatok odhalili 29 nakazených koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Na Slovensku tak potvrdili spolu už 1 749 infikovaných. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali vyše 2 200 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je takmer 218-tisíc. V evidencii nepribudol žiaden nový vyliečený pacient, ochorenie prekonalo spolu 1 466 ľudí. Nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19.

Viac o téme: Koronavírus

Portál korona.gov.sk uvádza, že kĺzavý medián je stále na hodnote 13. Počet hospitalizovaných pacientov zostáva na čísle deväť, z toho ochorenie Covid-19 potvrdili u piatich ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden človek. Z nových prípadov zachytili 11 v okrese Tvrdošín.

Okres Námestovo má šesť nových infikovaných, okres Revúca troch a okres Levoča dvoch. Po jednom novom prípade evidujú v okresoch Bratislava, Čadca, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, Rimavská Sobota a Trebišov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom