Lekári sa obávajú fatálnych následkov pre zdravotníctvo, slová prezidentky im však dodali nádej

lekár, zdravotné sestry
Slovensko má ľudí v zdravotníctve málo a že ich priemerný vek je vysoký. Foto: ilustračné, Getty Images

Slovenská lekárska komora (SLK) vníma slová prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, ktoré v utorok odzneli v prejave o stave republiky pred poslancami parlamentu, veľmi pozitívne. Komora v tlačovej správe oceňuje najmä fakt, že prezidentka hodnotí situáciu v rezorte zdravotníctva ako veľmi vážnu.

SLK vyzdvihla najmä tie slová z prejavu Čaputovej, ktoré sami nedávno použili na tlačovej konferencii: „Dlhodobo vieme, že ľudí v zdravotníctve máme málo a že ich priemerný vek je vysoký. Preto je nevyhnutné, aby sa personálna stabilizácia v rezorte stala jednou z našich kľúčových priorít, inak to bude mať pre nás všetkých fatálne následky.”

SLK na konferencií minulý týždeň verejne vyzvala kompetentných, aby na stabilizáciu zdravotníckych pracovníkov v plánovanom rozpočte vyčlenili potrebné finančné zdroje.

„Pevne dúfame a veríme, že aj po prejave pani prezidentky si kompetentní uvedomia naliehavosť situácie a pochopia, že stabilizovať finančne zdravotníckych pracovníkov je pre nás všetkých životne dôležitou otázkou,” dodala komora.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie SLK Slovenská lekárska komora