Lekári sa obávajú, že sa naplnia slová Krajčího a odmeny zdravotníkom v prvej línii prídu neskoro

Koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP

Slovenská lekárska komora (SLK) dúfa, že odmeny zdravotníkom v prvej línii prídu čo najskôr a nie až o niekoľko týždňov, ako avizoval minister zdravotníctva Marek Krajčí. Informovala o tom mediálna manažérka SLK Nancy Závodská.

„Rovnako sme zachytili ministrove vyjadrenia, že osloví jednotlivé zložky a organizácie, aby mu určili ľudí v prvej línii,“ uviedla s tým, že komoru v tejto súvislosti zatiaľ nikto neoslovil. „Veríme však, že ak by k tomu aj neprišlo, budú odmeny diferencované podľa zásluh a nakoniec budú všetci lekári, ako i ostatní zdravotníci, spokojní nielen s odmenou, ale predovšetkým s prejavenou úctou našej spoločnosti aj voči tejto profesii v týchto nie ľahkých časoch boja s COVID-19,“ doplnila Závodská.

Ako v stredu uviedol minister zdravotníctva, rezort na odmeny pre zdravotníkov v prvej línii získal takmer 38 miliónov eur. Peniaze budú prerozdeľovať takmer 56-tisíc ľuďom v najbližších týždňoch. Odmeny pôjdu do ústavných zdravotných zariadení, ambulancií, dopravnej zdravotnej služby, dostanú ich aj záchranári a farmaceuti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek KrajčíNancy Závodská
Firmy a inštitúcie SLK Slovenská lekárska komora