Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
lekáreň
Foto: ilustračné, Thinkstock
27. 06. 2019 11:06 FarmáciaSlovensko od vZdravotnictve.sk

Lekárnici sa dohodli so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou

Zmluvy Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) s lekárňami budú pokračovať ďalej. Ako na svojej facebookovej stránke informovala Slovenská lekárnická komora, v stredu sa s poisťovňou dohodli.

Podľa komory VšZP akceptovala jej deväť pripomienok k návrhu zmlúv zo začiatku júna. Tie pôvodne SLeK odporúčala nepodpísať.

V najbližších dňoch tak poisťovňa začne rozosielať nové návrhy zmlúv. Tie už SLeK odporúča svojim členom podpísať.

„​Poskytovateľom lekárenskej starostlivosti, ktorí podpísali návrh predloženej zmluvy, bude doručený dodatok v zmysle záverov rokovania. Všetci poskytovatelia lekárenskej starostlivosti tak budú mať od 1. júna 2019 rovnaké zmluvné podmienky,“ dodala SLeK.

Sporili sa pre chyby lekárov

Komora zatiaľ neinformovala, ako konkrétne sa zmluvy zmenia. V júnovom návrhu zmlúv bola sporná požiadavka VšZP prikladať k e-receptom aj papierové recepty. To mali lekárnici robiť v prípade, ak lekár pacientovi vydal elektronický recept, avšak bez elektronického podpisu. Takéto recepty zároveň nechcela uhrádzať v skrátenej lehote splatnosti.

Lekárnici to odmietali s odôvodnením, že nemôžu byť postihovaní za chyby niekoho iného.

Poisťovňa odôvodňovala, že ňou navrhovaný postup, naopak, chráni lekárne.

Odporúčané články

Všeobecná zdravotná poisťovňa zľavila z požiadaviek na lekárnikov Zubní lekári predĺžia zmluvy s Dôverou, spokojní však nie sú

Témy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X