Lekárnická komora odporúča členom podpísať zmluvy s VšZP

Lekaren
Foto: Thinkstock

Navrhnutý dodatok zabezpečí päťdňovú splatnosť e-receptov, akceptáciu formálnych a preskripčných chýb lekárskych predpisov, či zjednodušený spôsob triedenia zúčtovacích dokladov

Prezídium Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) odporúča svojim členom podpísať návrhy dodatkov zmlúv so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Komora o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Ako uvádza prezident SLeK Ondrej Sukeľ, obsahom dodatku je kontinuita podmienok dohodnutých v septembri 2017, úprava formálneho obsahu faktúr a dávok, ako aj aktivácia mobilnej aplikácie VšZP v prostredí lekárne.

Zástupcovia Prezídia Slovenskej lekárnickej komory sa aktívne podieľali na formulovaní a pripomienkovaní tohto dodatku.

Splatnosť e-receptov 5 dní

Dodatok zabezpečí päťdňovú splatnosť e-receptov, akceptáciu formálnych a preskripčných chýb lekárskych predpisov, či zjednodušený spôsob triedenia zúčtovacích dokladov.

Zároveň je súčasťou dohody SLeK a VšZP príprava nových zmluvných podmienok, ktorých účinnosť očakáva komora v roku 2019.

„Slovenská lekárnická komora má záujem byť konštruktívnym rokovacím partnerom a podobne ako v roku 2017 aj teraz dohodnúť v mene svojich členov čo najlepšie podmienky spolupráce s najväčšou zdravotnou poisťovňou,“ uzavrel Sukeľ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SLeK Slovenská Lekárnická KomoraVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa