Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Loz_david.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: LOZ
20. 05. 2019 15:40 od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

Lekárske odbory udelili Cenu Dávida

Laureátom sa stal Jozef Baláž, predseda LOZ v banskobystrickej fakultnej nemocnici

Lekárske odborové združenie v sobotu v Rajeckých Tepliciach odovzdalo Cenu Dávida. O laureátovi rozhodol celoslovenský Klub predsedov LOZ na základe nominácie Výboru LOZ.

„Ceny Dávida udeľujeme od roku 2013 osobnostiam, ktoré prispeli k zlepšeniu slovenského zdravotníctva,“ informovalo združenie.

Cenou Dávida oceňuje ľudí, ktorým chce vyjadriť rešpekt a poďakovanie za to, že sa podujali bojovať za lepšie verejné zdravotníctvo. Pomenovanie tejto ceny vychádza symbolicky zo známeho biblického príbehu, pretože snaha o lepšie zdravotníctvo často pripomína zápas Dávida s Goliášom.

Tohtoročným laureátom je J. Baláž

Cenu Dávida za dlhoročný prínos v boji za lepšie postavenie lekárov a za lepšie zdravotníctvo LOZ udelil lekárovi a predsedovi LOZ FN Banskej Bystrici Jozefovi Balážovi za jeho dlhodobý prínos pre slovenské zdravotníctvo.

Baláž je dlhoročný predseda LOZ vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica. Bol významnou osobnosťou lekárskych výpovedí v roku 2011. Ako predseda LOZ v Banskej Bystrici zvládol viaceré vypäté situácie v tejto nemocnici, a to v prospech pacientov, ale aj lekárov, či sestier.

„Je veľmi ťažké a často náročné skĺbiť profesionálnu prácu lekára s predsedníctvom LOZ vo nemocnici. Doktor Jozef Baláž to dokázal, šíri dobré meno svojej nemocnice doma i v zahraničí ako gastroenterológ. Dovolím si tvrdiť, že ako zástupca lekárov je rozhodujúcim článkom v stabilizácii personálu v tejto dôležitej nemocnici v srdci Slovenska,“ uviedol predseda LOZ Peter Visolajský.

Slovenské nemocnice sú podľa neho v stave, kde zostávajúci personál nemocníc drží na ich pracoviskách často len entuziazmus jednotlivcov a nádej na zlepšenie, ktorú často vidia len v malých úspechoch svojich zástupcov. „Pre zlepšenie slovenského zdravotníctva je potrebné ešte veľa práce,“ uzavrel Visolajský.

Odporúčané články

Odbory majú podozrenie na nedodržiavanie normatívov Bielym srdcom ocenili sestry a pôrodné asistentky

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X