Lekárske odbory zmeny nevidia

Esenpe_07.jpg
Peter Visolajský Foto: SITA / Ján Slovák

Minister Tomáš Drucker sa profesionálnejšie venuje budovaniu dobrého obrazu o sebe samom a dáva si veľký pozor na kauzy. Tak zhodnotil rok pôsobenia ministra predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

Zatiaľ však podľa neho nevidno výrazné zmeny oproti svojim predchodcom. „Jeho veľkým hendikepom je, že sa mu do tímu nepodarilo zohnať dostatok schopných a skúsených ľudí,“ tvrdí Visolajský.

Za ďalší problém šéf odborov označil, že takmer všetci riaditelia fakultných nemocníc zostali na svojich miestach ešte z čias pôsobenia Zuzany Zvolenskej, a to s Druckerovým vedomým súhlasom.

Kauzám sa vyhýba

Visolajský kladne hodnotí, že ministra nesprevádzajú žiadne kauzy.

„Treba pochváliť, že mierne zvýšil transparentnosť vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni, keď umožnil nominovať do jej dozornej rady zástupcu opozície,“ pripomína Visolajský.

„Zatiaľ mám pocit, že pán minister nechce výrazne zmeniť zdravotníctvo. Myslím si, že človek, ktorý by skutočne chcel zmeniť zdravotníctvo, teda nastaviť ho na potreby pacienta, taký by sa do tejto vlády ani nedostal,“ komentuje predseda LOZ. Výrazne by to totiž podľa neho obmedzilo záujmy finančných skupín, ktoré „na našom zdravotníctve parazitujú“.

„Minister, ktorý si nevie obhájiť svoje rozhodnutia ani pred politickou stranou, ktorá ho nominovala, nedokáže odolať ani tlakom finančných skupín. Čo je obzvlášť dôležité pri ministrovi zdravotníctva,“ vyhlasuje Visolajský.

Druckerovi odporúča byť úprimnejší. „Niekdy je politickú kariéru dôležitejšia úprimná snaha pomôcť ľuďom ako chladná cieľavedomosť.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LOZ Lekárske odborové združenie