Lengvarského ministerstvo čoskoro predstaví analýzu výstavby a rekonštrukciu nemocníc

Vladimír Lengvarský
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Materiál o výstavbe a rekonštrukcii nemocníc je takmer pripravený. Rezort zdravotníctva pošle dátové podklady koaličným partnerom budúci týždeň a v prípade ich súhlasu materiál predloží na rokovanie vlády. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

O výstavbe a rekonštrukciách nemocníc podľa ministra prebiehajú rokovania na úrade vlády v ostatnom období takmer každý deň. „Materiál, ktorý teraz pripravujeme, nie je len minutie peňazí z plánu obnovy. Je to zásobník projektov dopredu na desať rokov,“ uviedol minister s tým, že k dispozícii sú aj ďalšie národné a európske finančné zdroje.

Rezort zdravotníctva pripravuje analýzu tak, aby bol set projektov využiteľný pri plánovaní investícií v zdravotníctve v dlhom období, keďže investičný dlh je väčší ako objem peňazí z plánu obnovy.

Uvažuje sa s dvomi až tromi veľkými nemocnicami a rekonštrukciou väčšieho počtu lôžok tak, aby sa znížili nároky na štátny rozpočet a vyhovelo sa čo najväčšiemu počtu záujemcov. Záujemcami môžu byť aj neštátni poskytovatelia zdravotnej starostlivosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Lengvarský