Lengvarský chce dostať na Slovensko najmodernejšiu liečbu, radiť mu budú odborníci zo zahraničia

Vladimír Lengvarský
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému bude radiť skupina slovenských a medzinárodných odborníkov. Cieľom tejto spolupráce je, aby slovenskí pacienti mali prístup k najmodernejšej liečbe. O vymenovaní Vedeckej rady Ministerstva zdravotníctva SR vládou informovala v tlačovej správe hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Predsedom rady sa stal prednosta II. Neurologickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava Peter Valkovič.

Tím odborníkov, nositeľov mnohých ocenení, reprezentantov prestížnych klinických pracovísk, ako aj vzdelávacích medicínskych inštitúcií podľa Eliášovej vytvára unikátnu platformu zameranú na systémovú podporu rozvoja aplikovaného výskumu v zdravotníctve. Na starosti bude mať posudzovanie biomedicínskych a klinicky orientovaných projektov.

„Niet pochybností, že v modernej spoločnosti v rezorte zdravotníctva sú výskum, vývoj a inovácie nevyhnutnou súčasťou poskytovania zdravotnej starostlivosti. O tom, že veda je nástrojom, ktorý prináša riešenia pre rôzne situácie v histórii ľudstva, sa presviedčame aj v práve prebiehajúcej pandémii COVID-19,” dodala Eliášová.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Peter ValkovičVladimír LengvarskýZuzana Eliášová
    Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR