Lengvarský dostal presný termín, dokedy má predstaviť zmeny potrebné pre výstavbu nových nemocníc

Vladimír Lengvarský
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Foto: SITA/Branislav Bibel

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský by mal do 21. septembra tohto roka predložiť na rokovanie vlády návrh zákona, ktorým sa upravia podmienky pre efektívnu realizáciu investícií v oblasti výstavby nemocníc, v čase a za podmienok stanovených v súvislosti s Plánom obnovy a odolnosti SR.

Vyplýva to z uznesenia k realizácii plnenia niektorých úloh vyplývajúcich z plánu obnovy a odolnosti, ktorý v stredu schválil kabinet.

Zmeniť treba viacero zákonov

Úrad vlády SR pritom v spolupráci so zástupcami Ministerstva zdravotníctva SR identifikoval potrebu vypracovania zmien viacerých zákonov, a to najmä zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku, zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, zákona o významných investíciách, ako aj zákona o verejných prácach, ktoré vytvoria právny základ a podmienky pre efektívnu realizáciu investícií v zdravotníctve.

Povinnosť pre ministra zdravotníctva

„K realizácii plnenia uvedenej úlohy sa navrhuje uložiť povinnosť ministrovi zdravotníctva zabezpečiť súvisiace legislatívne procesy k iniciovaniu noviel dotknutých právnych noriem, rokovania s príslušnými ústrednými orgánmi štátnej správy za účelom vypracovania návrhov na zmenu legislatívy, ako i koordináciu a účasť na pracovných a odborných stretnutiach, za súčinnosti zo strany dotknutých ústredných orgánov štátnej správy, ako aj vyvíjanie aktivít aj nad rámec pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR,“ uvádza sa v návrhu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRÚV Úrad vlády SR