Lengvarský má pri reforme nemocníc plnú podporu Hegera, štát sa musí inšpirovať súkromným sektorom

Svet zdravia, nemocnica
Podľa poslancov je potrebné začať zmenami v ambulantnom sektore posilnením lekárov prvého kontaktu a špecialistov. Foto: ilustračné, www.facebook.com

Premiér Eduard Heger plne podporuje ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského pri reforme nemocníc. Povedal to na druhom ročníku medzinárodnej konferencie Vizionári v zdravotníctve 2021. Predseda vlády verí, že sa reformu podarí uskutočniť a zlepší sa tak úroveň slovenského zdravotníctva.

„Dlho sa hovorilo o zmenách, ale chýbalo odhodlanie,“ povedal Heger s tým, že súčasná vláda odhodlanie má. Pri reforme nemocníc má podľa jeho slov ‚spojencov‘ vo vláde aj v parlamente. Výsledkom tejto veľkej zmeny by malo byť zvýšenie komfortu pacienta na oddelení.

Lôžka by sa mali modernizovať, pribudnúť majú aj nové. Nemocničné izby by mali byť vybavené kúpeľňami a budú maximálne dvojlôžkové. Zlepšiť sa má aj celková zdravotná starostlivosť o pacienta.

Úroveň slovenského zdravotníctva by sa podľa premiéra mala zlepšiť aj vďaka investíciám z plánu obnovy. „Súkromný sektor nám jasne ukazuje, že sa veci dajú robiť veľmi rýchlo, ak sa chce. Štát sa tým musí inšpirovať,“ uzavrel Heger.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie Vláda SR