Levočská nemocnica hlási rapídne zlepšenie situácie, od januára majú len štyroch pacientov s COVID-19

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča
Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča. Foto: www.facebook.com

Pandemická situácia sa v Nemocnici Levoča za posledné dni výrazne zlepšila. Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, aktuálne sa zdravotníci starajú o štyroch pacientov pozitívnych na COVID-19, čo je o 22 menej ako koncom novembra 2021.

Viac o téme: Koronavírus

Počas dvoch posledných decembrových týždňov sa vo vakcinačnom centre podalo 1 062 dávok vakcín Pfizer/BioNTech. Najväčší záujem bol o tretiu dávku vakcíny, ktorú dostalo 756 záujemcov.

Liečili aj monoklonálnymi protilátkami

„Momentálne sa na internom oddelení staráme o štyroch COVID pozitívnych pacientov, z toho ani jeden nepotrebuje nazálne aplikovanú ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, tzv. high flow. V polovici decembra 2021 sme sa starali o 22 COVID pozitívnych pacientov, koncom novembra 2021 to bolo dokonca 26 COVID pozitívnych pacientov. Po Novom roku sa na internom oddelení staráme o štyroch pacientov, čo je výrazný pokles,“ informuje námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Renáta Bičanovská.

„Doteraz sme podali liečbu monoklonálnymi protilátkami 120 pacientom, ktorí spĺňali indikačné kritériá. Vysoké percento pacientov (94,2 percenta) s ochorením COVID-19, ktorým bola podaná táto liečba, sa vyhlo hospitalizácii v nemocnici,“ popisuje námestníčka.

Počas silvestrovskej noci nezaznamenala nemocnica na chirurgickom oddelení žiadne výnimočné a kuriózne zranenia. Služba tak prebehla pokojne a štandardne ako počas ostatných dní v roku.

Najväčší záujem bol o tretiu dávku

Počas posledných dvoch decembrových týždňov sa vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice podalo 1 062 dávok vakcín Pfizer/BioNTech proti ochoreniu COVID-19.

„Najväčší záujem bol o tretiu dávku vakcíny, ktorá sa podala 756 záujemcom. V mobilnom odberovom mieste COVID-19 sa za dva týždne vykonalo 981 antigénových testov, z ktorých bolo 28 pozitívnych. PCR testov bolo vykonaných 468 a pozitívne potvrdených bolo 134 testov,“ dodáva námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Lucia Boháčová.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie BioNTechNemocnica LevočaPfizer