Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
|
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: LF UPJŠ
4. 06. 2018 8:31 Zdravotnícke zariadenia od SITA

LF UPJŠ otvorila novú výučbovú základňu v Košiciach

Novú výučbovú základňu Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach slávnostne otvorili v piatok. Informovala o tom hovorkyňa UPJŠ Jaroslava Oravcová.

Nová kliniky stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie disponuje modernými priestormi na diagnostiku, ambulanciami, operačnými sálami, pacientskymi izbami i výučbovými priestormi.

Praktická výučba študentov Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach v študijnom programe Zubné lekárstvo v slovenskom a anglickom jazyku sa realizuje na tomto pracovisku na základe Zmluvy o zriadení špecializovaného výučbového zariadenia a praktickej výučbe študentov verejnej vysokej školy od februára tohto roka.

Akadémia Košice, n.o. ponúka moderné priestory na realizáciu výkonov v oblasti stomatólogie a maxilofaciálnej chirurgie vybavené špičkovým zariadením pre diagnostiku a liečbu ochorení tváre, ústnej dutiny a priľahlých orgánov a štruktúr.

Efektívnejšia výučba

Ako povedal riaditeľ Akadémia Košice a garant štúdia zubného lekárstva Andrej Jenča, zubné lekárstvo je odbor špecifický svojou náročnou a vysoko nákladnou prípravou. Praktické zručnosti prípravy absolventa si vyžadujú vysoké vstupné náklady na diagnostiku a ošetrovanie pacientov, teda ‚objektov‘ praktickej výučby študentov.

Medici musia absolvovať minimálne 1500 hodín praktickej klinickej, aby nadobudli zručnosti potrebné k tomu, aby po ukončení štúdia mohli samostatne vykonávať základné diagnostické a terapeutické stomatologické výkony.

„Vznikom nového pracoviska – špičkovej kliniky, ktorá sa stala novou výučbovou základňou Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, došlo k zlepšeniu podmienok pre klinickú výučbu predmetov v odbore zubného lekárstva. Predovšetkým sa znížil počet študentov na jedného učiteľa a jedno zubné kreslo z 5-7 na troch študentov pri jednom kresle, čím sa zefektívňuje výučbový proces,“ dodal Jenča.

Ke_mediczuby2.jpg

Umožní aj vedecko-výskumnú činnosť

Nové pracovisko na Bačíkovej 7 v Košiciach je prístrojovo a materiálne špičkovo vybavené – umožňuje 3D RTG vyšetrenie, disponuje CT prístrojom pre diagnostiku hlavy a má vlastnú radioviziagrafiu a ortopantomografiu.

Diagnostiku ochorení tváre, krku a ústnej dutiny zabezpečuje kvalifikovaný zdravotnícky personál so špecialistami v oblasti stomatológie, dentoalveolárnej chirurgie, čelustnej ortopédie, implantológie, maxiolofaciálnej, plastickej chirurgie a otorinolaryngológie.

V súčasnosti sa personálne buduje tak, aby popri poskytovaní špičkovej zdravotnej liečebno-preventívnej starostlivosti a kvalitnej vzdelávacej činnosti vykonávali jeho zamestnanci aj vedecko-výskumnú činnosť. Do výskumných projektov budú mať možnosť sa zapojiť aj študenti Lekárskej fakulty UPJŠ.

Odporúčané články

Zubný amalgám by mal postupne skončiť, ministerstvo spúšťa národný plán opatrení Zubní lekári predĺžia zmluvy s Dôverou, spokojní však nie sú

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Severná Kórea opäť testovala dve rakety krátkeho doletu, leteli stovky kilometrov Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Hrnko nezvolá brannobezpečnostný výbor pre kauzu Kočner, ale nebráni sa, ak o to niekto požiada Video: Dortmund v zápase I. bundesligy zdolal Kolín, tínedžer Sancho prekonal 52-ročný rekord Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Video: V Peru našli nástenný reliéf starý tisíce rokov, možno objasní okolnosti zániku civilizácie

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X