Liga proti rakovine vyzbierala na Deň narcisov vyše 900-tisíc eur

Narcis.jpg
Foto: Pixabay.com

Napriek zlému počasiu sa do 21. ročníka zbierky zapojilo vyše 16-tisíc dobrovoľníkov

Pri príležitosti 21. ročníka Dňa narcisov dobrovoľníci v uliciach vyzbierali 879-tisíc eur, celkový výnos zo zbierky predstavuje približne 924-tisíc eur.

„Predpokladáme, že práve nepriaznivé počasie malo vplyv na výšku výnosu zbierky, ktorá je v porovnaní s minulým ročníkom nižšia,“ uviedla na tlačovej konferencii Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

Zbierka v uliciach je podľa nej pre Slovákov stále zaujímavá a ľudia ju radi podporia za každého počasia: „Je veľkou vzpruhou, že i v 21. ročníku zbierky sa potvrdilo, že narcis je kvetom nádeje, optimizmu a vyjadrenia spolupatričnosti.“

Deň narcisov sa tento rok uskutočnil v piatok 7. apríla. Napriek nepriaznivému počasiu sa do kampane zapojilo 777 spoluorganizátorov a v uliciach miest a obcí Slovenska pripínalo darcom narcisy takmer 16-tisíc dobrovoľníkov.

Výnos ešte spresnia

Tí do pokladničiek vyzbierali 879-tisíc eur, anonymné dary zaslané priamo na účet Dňa narcisov predstavovali ďalších deväťtisíc eur, predaj virtuálnych narcisov na portáli ZľavaDňa.sk priniesol viac než dvetisíc eur a prostredníctvom online platieb cez portál darujme.sk ľudia prispeli sumou 3,5-tisíc eur.

Výsledná suma 924-tisíc eur ešte nie je definitívna, predbežný súčet príspevkov z SMS správ predstavuje približne 30-tisíc eur a bude spresnený v júni.

Vyše 170-tisíc eur sa počas Dňa narcisov podarilo vyzbierať v Bratislave. Výnos v hlavnom meste Slovenska je takmer identický s tým minuloročným. Rovnako úspešná bola aj zbierka v Košiciach, kde sa podobne ako vlani podarilo získať vyše 52-tisíc eur.

Peniaze pôjdu na priamu pomoc

Výkonná riaditeľka organizácie Eva Kováčová na tlačovej konferencii poďakovala všetkým ľuďom, ktorí prispeli, dobrovoľníkom, 79 mediálnym partnerom a partnerom.

Vďaka výnosu zo Dňa narcisov Liga proti rakovine každoročne zastrešuje psychosociálne projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach nadácia denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb, vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov.

Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LPR Liga proti rakovine