On-line objednávanie u lekára v Žilinskom kraji využilo už 50 tisíc pacientov

Počítač
Foto: Thinkstock.com

Službu spustil Žilinský samosprávny kraj vlani vo februári.

Možnosť objednať sa u lekára cez internet využilo v Žilinskom kraji už viac ako 50-tisíc ľudí. Službu spustil Žilinský samosprávny kraj vlani vo februári. Moderný spôsob manažovania pacientov postupne využíva aj viac lekárov, na portáli www.objednatvysetrenie.sk je aktuálne registrovaných 72 ambulancií.

„Je to jedinečný projekt a skvelá príležitosť. Robíme všetko preto, aby aj lekári pochopili, ako ľahko a rýchlo môžu zefektívniť plánovanie svojich vyšetrení a posunúť zdravotníctvo o ďalší krok bližšie k modernému a kvalitnému trendu,“ povedala riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja Anna Majbíková.

Objednať sa dá aj cez tablet či mobil

Pacient sa môže u lekára objednávať aj cez tablet či mobil. Systém je ľahko ovládateľný a šitý na mieru pre lekára i pacienta. Na webovej stránke si vyhľadá konkrétnu ambulanciu alebo svojho lekára s aktivovaným systémom objednávania, vyberie si termín a prostredníctvom SMS kódu, ktorý mu v priebehu niekoľkých sekúnd príde na mobil, potvrdí objednávku.

Podľa Majbíkovej okrem toho, že pacienti sa takýmto spôsobom môžu objednávať na vyšetrenia z pohodlia svojho domova, lekári môžu cez portál lepšie manažovať objednávanie svojich pacientov a pacienti nemusia zbytočne čakať v čakárni. Navyše portál je pre pacientov i lekárov bez poplatkov.

Na základe požiadaviek, podnetov a skúseností lekárov žilinská župa portál prispôsobila podľa nárokov rôznych odborností a systému práce konkrétnych ambulancií. Kraj zároveň využíva elektronickú komunikáciu s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti aj v súvislosti so získavaním informácií o ordinačných hodinách a kontaktných údajoch a aj túto databázu informácií nájdu pacienti na portáli www.objednatvysetrenie.sk. Žilinský samosprávny kraj chce, aby postupne prešli na elektronický systém objednávania všetky ambulancie štátnych nemocníc v Žiline a Martine a župných nemocníc v Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši, Trstenej a Čadci.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)