Ľudí s chrípkou je menej, ale nové prípady koronavírusu pribúdajú rýchlo

pacient, chorý, chrípka
Počet ľudí chorých na chrípku klesol o 15,9 percenta. Foto: ilustračné, GettyImages

V 42. kalendárnom týždni bolo na Slovensku hlásených 18 044 akútnych respiračných ochorení (ARO). Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o 4,4 percenta. Informoval o tom Odbor epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR).

Najvyššiu chorobnosť zaznamenali hygienici v Bratislavskom a najnižšiu v Prešovskom kraji. Podľa údajov ÚVZ malo 302 osôb, teda 1,7 percenta ľudí s akútnym respiračným ochorením komplikovaný priebeh ochorení.

Ako chrípka a chrípke podobné ochorenia (CHPO) bolo v spomínanom týždni hlásených 972 ochorení, čo predstavuje 5,4 percenta z celkového počtu hlásených ARO. Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o 15,9 percenta. Najvyššia chorobnosť bola zaznamená v Nitrianskom a najnižšia v Bratislavskom kraji. V danom týždni nebol hlásený prípad SARI.

V danom kalendárnom týždni bolo tiež hlásených 7 315 pozitívnych vzoriek na ochorenie COVID-19, čo je o 38,2 percenta viac pozitívnych vzoriek ako v predchádzajúcom týždni. Vo virologických laboratóriách bolo od začiatku pandémie spolu vyšetrených 580 235 vzoriek biologického materiálu, z toho bolo 24 225 vzoriek pozitívnych.

Hospitalizovaných je 509 pacientov, čo je o 37,6 percenta viac ako predošlý týždeň. Celkový počet vyliečených pacientov je 6 926. Ochoreniu zatiaľ podľahlo 71 osôb.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ)