Maďarsko podporí slovenskú kandidatúru na presídlenie EMA

Balog_zoltan.jpg
Zoltán Balog | Foto: SITA / AP

Ministra zdravotníctva Tomáša Druckera o tom oficiálne informoval maďarský minister ľudských zdrojov Zoltán Balog.

Maďarsko podporí slovenskú kandidatúru na presídlenie Európskej liekovej agentúry (EMA). Ministra zdravotníctva Tomáša Druckera o tom oficiálne informoval maďarský minister ľudských zdrojov Zoltán Balog.

Ako uviedlo ministerstvo zdravotníctva v tlačovej správe, obaja ministri spolu bilaterálne rokovali počas prebiehajúceho Regionálneho výboru WHO EURO v Budapešti.

Balog zastrešuje v maďarskej vláde zdravotníctvo, školstvo aj kultúru.

Ďalšia spolupráca

Obaja ministri sa zhodli aj na podpore spoločných krokov v oblasti koordinovanej liekovej politiky v rámci tzv. iniciatívy fair price, ktorú rozvinulo Poľsko.

„Slovensko a Maďarsko majú mnohé spoločné problémy a preto som navrhol, aby sme začali intenzívnu spoluprácu tak na úrovni vedenia rezortov ako aj na úrovni expertných skupín. Verím, že už čoskoro sa spoločne stretneme v Bratislave. Už v súčasnosti máme veľmi intenzívnu spoluprácu s rezortom zdravotníctva Českej republiky, máme silný potenciál byť prirodzeným integrátorom nášho regiónu,“ zhodnotil Drucker.

Šéf rezortu zdravotníctva sa 11. a 12. septembra zúčastnil na 67. zasadnutí Regionálneho výboru WHO EURO v Budapešti. Ide o pravidelné jesenné stretnutie vrcholných zástupcov a odborníkov členských štátov Svetovej zdravotníckej organizácie európskeho regiónu.

Zasadanie sa zameriava na viaceré témy ako napríklad zlepšovanie životného prostredia a zdravia, posilňovanie spolupráce členských štátov na zlepšovaní prístupu k liekom v európskom regióne WHO, či urýchlenie implementácie medzinárodných zdravotných predpisov a posilňovanie laboratórnych kapacít.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EMA Európska lieková agentúra