Majerský: Dlhodobý zlý prístup štátu vyháňa zdravotníckych pracovníkov aj záchranárov zo Slovenska

KDH: Majerský kandiduje na post predsedu strany
Predseda KDH Milan Majerský. Foto: archívne, SITA/Archív Milana Majerského

Individuálny protest Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov, ktorý sa uskutoční v utorok o 14-tej hodine pred Národnou radou SR, podporuje aj Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).

Záchranári sa chcú čiernymi stužkami na sanitkách a zapnutím sirén a majákov ironicky poďakovať parlamentu a vláde za neriešenie postavenia záchranárov a všetkých zdravotníkov, najmä za nenaplnené sľuby o skokovitom navyšovaní miezd zdravotníkov v roku 2022.

Dlhodobý zlý prístup štátu

Nepatričné ohodnotenie záchranárov v čase pandémie považuje za veľký problém do budúcna aj KDH. „Vláda by mala nájsť urýchlené riešenie skôr, než odídu zo Slovenska,” uviedla strana vo svojom stanovisku.

Predseda KDH Milan Majerský zdôraznil, že dlhodobý zlý prístup štátu vyháňa zdravotníckych pracovníkov a medzi nimi aj záchranárov z krajiny, kde majú rodiny a pre záchranu ďalších obetovali enormné množstvo síl.

„Namiesto toho, aby malo Slovensko opravu zdravotníckeho systému ako prioritu číslo jedna, zdravotníci počúvajú, že v rozpočte na nich nezostalo adekvátne miesto. Nikto z nás sa nechce prepracovať ku dňu, keď tu ľudí nebude mať kto liečiť a je naozaj životne dôležité nezakrývať si pred tým oči,” dodal Majerský.

Viac staníc rýchlej zdravotnej pomoci

V strane si tiež myslia, že ak minister financií Igor Matovič našiel takmer 300 miliónov eur na podporu očkovania pre seniorov, mal by okamžite nájsť peniaze aj pre poddimenzovaných zdravotníkov. Pri záchranároch podľa KDH zároveň štát nerieši ani ich nedostatok.

„V čase ich nedostatku plánuje vláda dokonca zvyšovať počet staníc rýchlej zdravotnej pomoci. Otázka je, kto v nich bude pracovať. Štát by sa mal konečne prestať zaoberať vecami a začať sa zaoberať ľuďmi,” apelovala lekárka a šéfka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková.

KDH od vlády očakáva urýchlené riešenie situácie záchranárov, ale aj ďalších zdravotníckych pracovníkov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Milan Majerský
    Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieSKZZ Slovenská komora zdravotníckych záchranárov