Malé deti tvoria v Izraeli takmer polovicu infikovaných, krajina začala s očkovaním už aj päťročných

Vakcína, očkovanie
Deti vo veku 5 až 11 rokov v súčasnosti tvoria takmer polovicu z aktívnych prípadov nákazy v Izraeli. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V Izraeli začali v utorok očkovať proti koronavírusu aj deti vo veku 5 až 11 rokov. Úrady dúfajú, že nová vakcinačná kampaň pomôže znížiť počty nakazených ochorením COVID-19 a odvrátiť ďalšiu vlnu nákazy.

Krajina sa nedávno dostala zo štvrtej vlny a denné prírastky infekcií sú v ostatných týždňoch relatívne nízke, podľa štatistík ministerstva zdravotníctva však veľká časť z prípadov pripadá na deti a mladistvých. Deti vo veku 5 až 11 rokov tvoria takmer polovicu z aktívnych prípadov.

Viac o téme: Koronavírus

Dopyt po očkovaní v kategórii 5 – 11 rokov je podľa izraelských médií v prvý deň nízky. Očakáva sa, že izraelský premiér Naftali Bennett bude neskôr počas dňa na očkovanie sprevádzať svojho deväťročného syna Davida, aby povzbudil rodičov na vakcináciu ich detí.

Izrael, ktorý má viac ako deväť miliónov obyvateľov, od začiatku pandémie zaznamenal viac ako 1,3 milióna infekcií a viac než 8 100 úmrtí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom