Mapa najzaujímavejších miest Bratislavy, ktoré môžete navštíviť aj počas zákazu vychádzania

BRATISLAVA: Mimoriadna situácia v meste
Ilustračné foto: SITA Foto: SITA/Branislav Bibel

Tohtoročné veľkonočné sviatky sa budú niesť v znamení obmedzenia voľného pohybu osôb. Na individuálne športovanie sa však vzťahuje výnimka a pekné jarné dni mnohých ľudí vylákajú do prírody.

Otázka, ako načerpať zdraviu prospešný vitamín D a revitalizovať telo bez porušenia nariadení, trápi mnohých obyvateľov hlavného mesta. Niektorí plánujú prevetrať turistické topánky, iným sa páči jazda na bicykli či beh.

Bratislava ponúka viacero miest, kde sa môžete prírody nabažiť dosýta a užiť si pobyt vonku, ktorý v rámci prevencie ochorení odporúčajú lekári aj iní odborníci. Tipy na zaujímavé a menej frekventované zákutia Bratislavy ponúka na Facebooku aj samotný magistrát.

Uzavreté ihriská a športoviská budú označené

Na zdieľanej mape nájdete 15 miest, ktoré počas Veľkej noci stoja za návštevu. Môžete sa napríklad vydať z Dúbravskej hlavice na Devínsku Kobylu, prejsť sa Fialkovou dolinou, objaviť Písané kamene pri Kačíne, vyjsť na kopec Malá Baňa alebo sa prejsť po náučnom chodníku o včelách nad Lamačom.

Na potulkách Bratislavou by ste mali mať na pamäti, že nesmiete prekračovať hranice mesta. Podľa hovorcu bratislavského magistrátu Petra Bublu boli v rámci preventívnych opatrení uzatvorené niektoré ihriská, športoviská a menšie parky. Všetky takéto plochy sú však označené.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hlavnému mestu nebol predložený z Ústredného krízového štábu ani z vlády žiaden zoznam prírodných plôch na území mesta, na ktoré by bol v súvislosti s aktuálnou situáciou zakázaný vstup,“ uviedol Bubla.

Počas veľkonočných sviatkov je možné ísť v rámci Bratislavy do prírody, pričom platí povinnosť vychádzať na verejnosť len s rúškom alebo inou vhodnou alternatívou, nestýkať sa s nikým, s kým nežijete v spoločnej domácnosti a dodržiavať odstup,“ doplnil hovorca hlavného mesta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Magistrát hlavného mesta SR Bratislava