Matovič láka zdravotníkov na celoplošné testovanie, za víkend môžu získať vysoký príplatok (video)

Igor Matovič
Predseda vlády SR Igor Matovič (vľavo) počas tlačovej konferencie k pripravovanému celoplošnému testovaniu na COVID-19 v rámci operácie Spoločná zodpovednosť a k odmenám pre zdravotníkov, ktorý sa na testovaní budú podieľať. Bratislava, 29. október 2020. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Zdravotnícki dobrovoľníci, ktorí sa zúčastnia oboch dní víkendového plošného testovania, dostanú od štátu príplatok 500 eur. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). „Nikdy štát neplatil takto motivačne,” povedal Matovič s tým, že dôvodom je fakt, že sa mnohí ľudia snažia plošné testovanie sabotovať.

Príplatok v najbližšej výplate

Túžim po tom, aby sme v sobotu ráno spustili všetky odberné miesta,” povedal premiér s tým, že mnohí dobrovoľníci boli doteraz prihlásení aj pre pracovnú vyťaženosť len na jeden deň. V tejto súvislosti zdravotníkov poprosil, aby zozbierali všetky sily.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Príplatok sa podľa Matoviča bude týkať aj zdravotníkov, ktorí sú už na testovanie prihlásení. Vyplatený by podľa neho mal byť k najbližšej výplate, teda v decembri za november, keďže nadchádzajúci víkend končí prvého novembra.

Celá Európa čaká na výsledok testovania

Matovič zdôraznil, že štát by mohol pristúpiť aj k povinnej mobilizácii zdravotníkov, on sa však obáva, že by na to doplatili ľudia. „Nám ide o to, aby ten výter bol urobený čo najlepšie,” povedal s tým, že cieľom je zachraňovať zdravie a životy. „Teraz je chvíľa, aby sme sa zomkli,” zdôraznil. Kritizoval pritom niektorých opozičných politikov, ktorí podľa neho „chcú na tom politicky ryžovať”.

Premiér zároveň uviedol, že plošné testovanie bude aj témou videosamitu predstaviteľov Európskej únie. „Celá Európa čaká, akým spôsobom zvládneme plošné testovanie,” dodal.

https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/1805867216230489/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič