Matovič oznámil ďalšiu zmenu v nosení rúšok, nastane už od stredy

Igor Matovič
Premiér Igor Matovič. Foto: Úrad vlády SR

Kým doteraz sme mohli rúška pri pobyte vonku zložiť len vo vzdialenosti väčšej ako päť metrov od ostatných ľudí, od stredy 3. júna ich budeme vonku nosiť už iba pri vzájomnej vzdialenosti do dvoch metrov. Pri bežnom pohybe na ulici teda nebude ich nosenie nutné.

Aj naďalej však bude nosenie rúšok povinné v interiéri a na hromadných podujatiach. Zmena je súčasťou nového zmierňovania opatrení, ktoré na pondelňajšej tlačovej konferencii predstavil premiér Igor Matovič.

Otvoria sa aj kúpaliská či wellness zariadenia

Od stredy 3. júna sa tiež za stanovených podmienok povoľujú športové súťažné podujatia, kultúrne podujatia, znižuje sa limit na jedného zákazníka v prevádzkach z 15 metrov štvorcových na 10 metrov štvorcových, a zároveň sa rušia vyhradené hodiny pre dôchodcov v obchodoch.

Vo verejnom stravovaní sa ruší časové obmedzenie do 22.00, a tiež sa ruší limit dvoch ľudí za jedným stolom. Súčasťou opatrení schválených konzíliom odborníkov je aj otvorenie všetkých vnútorných športovísk, kúpalísk, wellness, kúpeľov, masáží, kasín, vnútorných priestorov ZOO a botanických záhrad.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Povolené budú všetky nemocničné návštevy

Šéf národného klinického tímu pre Covid-19 Jozef Šuvada tiež informoval, že od 3. júna by mali byť povolené návštevy vo všetkých oddeleniach nemocníc za jasne stanovených podmienok. Tie budú podľa neho prediskutované vzhľadom na lokálnu epidemiologickú situáciu s príslušnými riaditeľmi zdravotníckych zariadení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJozef Šuvada