Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plesen_ba.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Kniha plesní
13. 06. 2019 8:13 ZdravotníctvoSlovensko od vZdravotnictve.sk Diskusia

Medici sa stretli s ministerkou a riaditeľmi nemocníc, hovorili nielen o plesniach

Keď študenti vytvorili a premiérovi odovzdali Knihu plesní, chceli veci rozhýbať. Zdá sa, že sa to podarilo, zástupcovia študentov sa v utorok stretli s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou a riaditeľmi najväčších štátnych nemocníc. Má ísť o otvorenie komunikácie zástupcov zdravotníckych zariadení a študentov.

Ako uviedol študent doktorandského štúdia na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach Jakub Jánošík, cieľom Knihy plesní nebolo na nikoho útočiť. „Chceli sme poukázať na zanedbané časti nemocníc, ktoré vo väčšine prípadov nepotrebujú finančne náročné investície a rekonštrukciu,“ povedal.

Prvé zmeny študenti zaznamenali už po prvom stretnutí u premiéra. „Určite však budeme v našej aktivite pokračovať aj naďalej,“ sľúbil Jánošík.

študenti
Študenti na stretnutí s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou a riaditeľmi nemocnícFoto: UNLP Košice

Dohodli sa na pravidelných stretnutiach

So zástupcami zdravotníckych zariadení študenti hovorili nielen o plesniach, ale aj iných záležitostiach, ktoré trápia študentov medicíny a potrebujú zmenu. „Dohodli sme sa, že sa budeme na lokálnej úrovni stretávať každé tri mesiace a niekoľkokrát ročne bude stretnutie riaditeľov s medikmi na úrovni ministerstva,“ zhrnul Jánošík.

Podľa neho zostali po tomto stretnutí nezodpovedané viaceré otázky súvisiace so štúdiom a zamestnávaním medikov v nemocniciach počas štúdia. Keďže ide o medzirezortný problém, riešiť sa musí v spolupráci s ministerstvom školstva.

Riaditelia nemocníc na stretnutí skonštatovali, že nevyhovujúce priestory pre medikov sa menia k lepšiemu a plesne na stenách chodieb postupne miznú.

Úsilie študentov ocenil dekan Lekárskej fakulty UPJŠ Košice Daniel Pella. „Aktivitu študentov vnímali možno niektorí ako provokáciu, no ja som ich snahe fandil a fandím, pretože im ide o dobrú vec,“ skonštatoval Pella.

Ako dodal, zamestnanci nemocníc môžu mať jednak istú ‚prevádzkovú  slepotu‘ a jednak sa môžu obávať poukazovať na problémy. Medikom však nechýba mladícka odvaha a priestory aj s ich nedostatkami dôverne poznajú, keďže sa v nich denne pohybujú.

Odporúčané články

V nemocniciach by mali vzniknúť škôlky pre zamestnancov Brexit s nedostatkom pracovníkov nepomôže

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy Primátor Mokoš menom nového prednostu úradu zaskočil Tatrancov a nebolo ani výberové konanie Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Zamestnanci U.S. Steel Košice budú zarábať viac, odbory sa dohodli s vedením Ak Čaputová nevymenuje troch ústavných sudcov, koalícia podľa Fica ďalšie mená nezvolí

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X