Medirex už nemá zmluvu s VšZP

Medirex_linka2.jpg
Foto: MEDIREX GROUP
Poisťovňa nedokázala vyhovieť požiadavkám laboratórií. Podľa nej je to dôsledok zlého nastavenia financovania zdravotníctva.

Spoločnosti Medirex a Medicyt ukončili 31. mája zmluvný vzťah so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, a. s. (VšZP). Informovala o tom hovorkyňa poisťovne Jana Martanovičova.

„Spoločnosti, ktoré zabezpečujú laboratórnu diagnostiku, vzniesli na rokovaniach také finančné požiadavky, ktorým VšZP nemohla vyhovieť,“ odôvodnila poisťovňa skončenie zmluvy.

VšZP požiadala poskytovateľov, aby laboratórne vzorky zasielali ostatným zmluvným partnerom VšZP.

„VšZP má so zvyšnou časťou sektora laboratórnej diagnostiky, ktorá predstavuje 75% trhu, zmluvy podpísané. Jediným poskytovateľom, s ktorým sa nedokázala dohodnúť, boli spoločnosti Medirex a Medicyt,“ skonštatovala Martanovičová.

Laboratorium_krv.jpg
Foto: Medirex

Ďalej budú uhrádzať vyšetrenia pri neodkladnej starostlivosti

Od 1. júna 2019 bude VšZP po schválení uhrádzať spoločnostiam Medirex a Medicyt laboratórne vyšetrenia vykonané v rámci neodkladnej zdravotnej starostlivosti.

„Predpokladáme, že pre hospitalizovaných poistencov v ústavných zdravotníckych zariadeniach bude úhrada laboratórnych vyšetrení takmer stopercentná. Spoločnostiam Medirex a Medicyt nebude VšZP uhrádzať laboratórnu diagnostiku vykonanú v rámci preventívnej a odkladnej, plánovanej zdravotnej starostlivosti,“ spresnila VšZP.

„VšZP dnes znáša dôsledky zlého nastavenia financovania sektora zdravotníctva. Neprajeme si takýto vývoj, neprajeme si, aby poistenec znášal dôsledky nestability sektora a veríme v skorú nápravu. Aj VšZP prispeje k efektivite realizovaním návrhu úsporných opatrení Hodnoty za peniaze, aby stabilizovala ekonomickú situáciu aj do budúcnosti,“ uzavrela.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Medirex GroupVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa