Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Medirex_linka2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: MEDIREX GROUP
1. 06. 2019 6:00 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Medirex už nemá zmluvu s VšZP

Poisťovňa nedokázala vyhovieť požiadavkám laboratórií. Podľa nej je to dôsledok zlého nastavenia financovania zdravotníctva.

Spoločnosti Medirex a Medicyt ukončili 31. mája zmluvný vzťah so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, a. s. (VšZP). Informovala o tom hovorkyňa poisťovne Jana Martanovičova.

„Spoločnosti, ktoré zabezpečujú laboratórnu diagnostiku, vzniesli na rokovaniach také finančné požiadavky, ktorým VšZP nemohla vyhovieť,“ odôvodnila poisťovňa skončenie zmluvy.

VšZP požiadala poskytovateľov, aby laboratórne vzorky zasielali ostatným zmluvným partnerom VšZP.

„VšZP má so zvyšnou časťou sektora laboratórnej diagnostiky, ktorá predstavuje 75% trhu, zmluvy podpísané. Jediným poskytovateľom, s ktorým sa nedokázala dohodnúť, boli spoločnosti Medirex a Medicyt,“ skonštatovala Martanovičová.

Laboratorium_krv.jpg
Foto: Medirex

Ďalej budú uhrádzať vyšetrenia pri neodkladnej starostlivosti

Od 1. júna 2019 bude VšZP po schválení uhrádzať spoločnostiam Medirex a Medicyt laboratórne vyšetrenia vykonané v rámci neodkladnej zdravotnej starostlivosti.

„Predpokladáme, že pre hospitalizovaných poistencov v ústavných zdravotníckych zariadeniach bude úhrada laboratórnych vyšetrení takmer stopercentná. Spoločnostiam Medirex a Medicyt nebude VšZP uhrádzať laboratórnu diagnostiku vykonanú v rámci preventívnej a odkladnej, plánovanej zdravotnej starostlivosti,“ spresnila VšZP.

„VšZP dnes znáša dôsledky zlého nastavenia financovania sektora zdravotníctva. Neprajeme si takýto vývoj, neprajeme si, aby poistenec znášal dôsledky nestability sektora a veríme v skorú nápravu. Aj VšZP prispeje k efektivite realizovaním návrhu úsporných opatrení Hodnoty za peniaze, aby stabilizovala ekonomickú situáciu aj do budúcnosti,“ uzavrela.

Odporúčané články

Všeobecná zdravotná poisťovňa zazmluvní röntgen na Strečnianskej Levická nemocnica otvorila nové mamografické pracovisko

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Stožiar? A nie je 30 metrov trochu málo? 

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X