Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pocitac_pero.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
9. 08. 2016 7:59 Legislatíva od vZdravotnictve.skSITA

Medzinárodná klasifikácia chorôb sa od septembra aktualizuje

Aktualizácia klasifikácie vychádza z potrieb pre DRG systém.

Medzinárodná klasifikácia chôrob (MKCH-10-SK-2016) je štandardný nástroj, ktorý slúži pre klinické použitie, porovnateľnosť dát v epidemiológii, v štatistike. Používa sa pre zdravotnícky manažment a rozhodovanie o alokácii zdrojov. Ako informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojej webovej stránke, od 1. septembra tohto roka sa aktualizuje.

„Aktualizácia MKCH-10 pre rok 2016 bola spracovaná v kontexte potrieb DRG systému a zároveň s ohľadom na potreby pre široké použitie v ostatných oblastiach,“ zdôvodnilo NCZI.

Medzinárodná klasifikácia chorôb ako systematicky triedený a hierarchicky usporiadaný zoznam chorôb (položiek) s ustanovenými a dohodnutými vzťahmi medzi položkami bola pre lepšiu orientáciu užívateľov spracovaná v elektronickej verzii.

Prehľad aktualizovaných položiek:

Doteraz Od 1. 9. 2016
A31.8- Kožná mykobakterióza A31.8- Iné infekcie zapríčinené mykobaktériou
S53.1- Vykĺbenie lakťa, bližšie neurčené S53.1- Vykĺbenie iných a bližšie neurčených častí lakťa
D77* Iný syndróm histiocytózy D77* Iné poruchy krvi a krvotvorných orgánov pri chorobách zatriedených inde
B96.1 Klebsiella pneumoniae [K. pneumoniae] ako príčina chorôb zatriedených inde B96.2! Escherichia coli, [E. coli] a iné Enterobacteriacae ako príčina chorôb zatriedených inde
B96.4 Proteus (mirabilis) (morganii) ako príčina chorôb zatriedených inde B96.2! Escherichia coli, [E. coli] a iné Enterobacteriacae ako príčina chorôb zatriedených inde
A04.7 Potravinová oprava zapríčinená Clostridium difficile A04.7 Potravinová otrava zapríčinená Clostridium difficile
(opätovne pridané) W46 Kontakt s hypodermickou ihlou

zdroj: NCZI

Odporúčané články

Na čele NCZI ostáva Peter Blaškovitš Najčastejšou chorobou z povolania je syndróm karpálneho tunela

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X