Mestská poliklinika Hlohovec má nového investora, zaplatí mestu 211-tisíc eur

senior, opatrovateľ
Foto: ilustračné, Getty Images

Víťazom súťaže na predaj stopercentného podielu obchodnej spoločnosti Mestská poliklinika Hlohovec sa stala spoločnosť HardWoods Investments. Hlohovcu za podiel zaplatí 211-tisíc eur, okrem toho bude platiť 44-tisíc eur ročne za prenájom priestorov v budove polikliniky. Predaj obchodného podielu a prenájom priestorov vo štvrtok schválili mestskí poslanci.

Druhým záujemcom o mestskú spoločnosť bola Agel Clinic.

Budovu mesto nepredalo

Mestská poliklinika Hlohovec prevádzkuje liečebňu dlhodobo chorých, internú a geriatrickú ambulanciu a od februára tohto roku aj pohotovostnú službu pre dospelých.

Spoločnosť vytvára každý mesiac stratu približne 10 tisíc eur, preto mestské zastupiteľstvo rozhodlo o jej predaji.

Máme zabezpečené poskytovanie zdravotnej aj sociálnej starostlivosti, pretože avizujú rozšírenie rozsahu poskytovaných služieb. Máme tiež na dvadsať rokov zabezpečené investovanie do nášho majetku,“ komentoval predaj spoločnosti primátor Hlohovca Miroslav Kollár s tým, že samotná budova nie je predmetom predaja.

Preinvestujú 600-tisíc eur

HardWoods Investments podľa predsedu predstavenstva Michala Kaszása investuje do Hlohovca okrem kúpnej ceny 211-tisíc eur aj ďalších približne 600-tisíc eur na rekonštrukciu prenajatých priestorov. Zvyšovať bude počet lôžok aj počet personálu.

S prerábaním priestorov ráta v druhej polovici roku 2020, cieľom je prevádzkovať 86 lôžok. HardWoods Investments je v zdravotníctve nováčikom, sústreďovať sa chce na neakútnu zdravotnú starostlivosť s presahom do sociálnej starostlivosti.

Mesto Hlohovec založilo spoločnosť narýchlo v auguste minulého roku, aby v meste zostala liečebňa dlhodobo chorých, ktorú dovtedajší poskytovateľ zrušil. Pôvodne ju prevádzkovala spoločnosť Nemocnica s poliklinikou Hlohovec, v ktorej malo mesto menšinový podiel. Väčšinu v nej prostredníctvom iných spoločností vlastnil bývalý poslanec Národnej rady SR Ivan Varga (Smer-SD).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan VargaMichal KaszásMiroslav Kollár
Firmy a inštitúcie AGELHardWoods InvestmentsMestská poliklinika Hlohovec