Mikuláš vstúpil do vranovskej nemocnice za tónov violončela

Michal Harčár
Lekár a hudobník Michal Harčár Foto: Svet zdravia

Šikovné ruky potrebuje pri svojej práci lekár oddelenia všeobecnej a úrazovej chirurgie vranovskej nemocnice Michal Harčár. No na sviatok svätého Mikuláša v nich nedržal skalpel, ale slák.

Rozhodol sa totiž potešiť novorodencov a ich mamičky. A tak na novorodenecké oddelenie priniesol svoje violončelo.

„Mám veľmi rád sviatok svätého Mikuláša a keď prišiel tento nápad od vedúcej lekárky na novorodeneckom úseku, neváhal som. Na violončele som tým najmenším poslucháčom nemocnice zahral niekoľko uspávaniek, ale aj vianočné melódie pre ich mamičky. A skutočne to bol pre mňa krásny zážitok. Dúfam, že to ešte zopakujeme,“ povedal Harčár, ktorý v Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou pracuje od roku 2012. Okrem violončela hrá aj na kontrabas, klavír či gitaru.

Mikulášske čiapky dostali aj novorodenci

Personál zároveň bábätká obliekol do mikulášskych periniek a v nemocničnej kuchyni mamičkám napiekol vianočné koláčiky.

Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou

„Podobnú akciu som v nemocnici ešte nezažila. Bolo to milé a pán doktor veľmi pekne hral. Určite nám to spestrilo pobyt v nemocnici,“  povedala 36-ročná mamička malého Mateja z Vranova nad Topľou.

Vo vranovskej nemocnici sa minulý rok narodilo 977 detí. Štyri mamičky si domov odniesli dvojičky. Medzi najčastejšími dievčenskými menami, ktoré mamičky dávali svojim novorodencom, boli Sofia, Viktória a Nela. U chlapcov dominovali mená ako Jakub, Martin a Ján.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Harčár
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou