Minister zdravotníctva Krajčí odvolal šéfku štátnej VšZP Hlinkovú

Marek Krajčí
Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO). Foto: SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 27. marca 19:38

Minister zdravotníctva Marek Krajčí odvolal šéfku štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Ľubicu Hlinkovú, informuje o tom Denník N, ktorému to mala sama potvrdiť.

Informáciu potvrdila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. „Ministerstvo zdravotníctva SR ako jediný akcionár VšZP rozhodlo o zmene na poste generálneho riaditeľa,“ uviedla.

Dôvodom odvolania bolo „identifikovanie potreby zefektívnenia činnosti poisťovne v súvislosti s potrebou prijatia nevyhnutých opatrení zdravotnej poisťovne vyplývajúcich zo situácie ohľadom ochorenia Covid-19.“

Minister doterajšej generálnej riaditeľke VšZP poďakoval za odvedenú prácu a zaželal všetko dobré v ďalšom profesionálnom živote.

Náhrada zatiaľ nie je známa

Poverený riadením poisťovne až do výsledku riadneho výberového konania bude jeden z aktuálnych členov predstavenstva poisťovne. Ministerstvo zatiaľ nespresnilo, ktorý to má byť.

Hlinková vo VšZP pracovala od roku 2007. Riadením poisťovne ju poverila vtedajšia ministerka Andrea Kalavská v októbri 2018. Nahradila Miroslava Kočana, ktorý sa vzdal svojej funkcie.

Koncom marca 2019 následne zvíťazila vo výberovom konaní na post predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa VšZP.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica HlinkováMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa