Ministerka Kalavská vymenovala do funkcie novú hlavnú odborníčku pre všeobecné lekárstvo

Andrea Kalavská
Foto: SITA/Jana Birošová

Hlavnou odborníčkou ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo pre dospelých sa stala Adriana Šimková, informuje o tom Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) v tlačovej správe.

Členka Správnej rady ZAP

„S účinnosťou od 1. septembra 2019 vymenovala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská do funkcie hlavnej odborníčky pre odbor všeobecné lekárstvo Adrianu Šimkovú,“ píše sa v správe.

Ako uviedol ZAP, s potešením prijal informáciu, že práve členka Správnej rady ZAP za segment všeobecného lekárstva pre dospelých Adriana Šimková, bola vymenovaná do funkcie hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre odbor všeobecné lekárstvo.

Bendová sa vzdala funkcie

„ZAP želá Adriane Šimkovej veľa odhodlania, entuziazmu a síl pri napĺňaní úloh a cieľov, ktoré sú s výkonom tejto funkcie spojené. Veríme, že sa jej podarí v mene všetkých všeobecných lekárov na Slovensku presadzovať a realizovať nevyhnutné a potrebné opatrenia za účelom udržania kontinuálnej dostupnosti kvalitnej primárnej všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre našich pacientov,“ konštatoval zväz.

Predchádzajúcou hlavnou odborníčkou ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo bola Jana Bendová, ktorá na tomto poste skončila k začiatku augusta. Funkcie sa vzdala a ako dôvod uviedla pracovnú vyťaženosť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana ŠimkováAndrea KalavskáJana Bendová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRZAP Zväz ambulantných poskytovateľov