Ministerstvo navýšilo sumu na pandemické odmeny. Už vie, koľko pošle na účet zdravotníkom

lekár, peniaze
Foto: ilustračné, Getty Images

Namiesto avizovaných 50 miliónov eur vyčlení ministerstvo zdravotníctva na pandemické odmeny až 77 miliónov eur. Pre portál vZdravotníctve.sk to potvrdila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí poprosil predsedu vlády SRministra financií o navýšenie sumy pre ľudí na odmeny, aby boli spravodlivo odmenení všetci, ktorí si to zaslúžia,“ priblížila.

Dostanú 300 až 500 eur v čistom

V samotnom rezorte zdravotníctva sa prerozdelí 38 miliónov eur, ktoré zdravotníci dostanú v podobe odmeny vo výške 300 až 500 eur v čistom.

„Vedenie ministerstva zdravotníctva nastavilo diferencované odmeňovanie zdravotníckych pracovníkov z prvej línie boja proti prvej vlne pandémie ochorenia COVID-19. Mnohí zdravotnícki pracovníci aktívne nasadzovali svoje zdravie a riskovali životy, no odmenení budú aj tí, ktorí boli v prvej línii a zodpovedne kryli kolegom chrbát,“ uviedla Eliášová.

Hygiene poslali 1,4 milióna eur

Ako doplnila, odmien sa dočkajú aj hygienici. Minister zdravotníctva totiž na tento účel s ministrom financií vyrokoval sumu vo výške 1,4 milióna eur, ktorú Úrad verejného zdravotníctva dostal na účet už v auguste. Určená je pre zamestnancov regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičMarek KrajčíZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR