Nemocnice v štyroch slovenských mestách dostali inhalačné zariadenia, pomôžu aj pri liečbe koronavírusu

PREMIÉR: Navštívil spoločnosť Chirana Stará Turá
Foto: ilustračné, SITA/Úrad vlády SR

Ministerstvo obrany odovzdalo nemocniciam v Bratislave, Martine, Ružomberku a Košiciach inhalačné zariadenia na boj s ochorením Covid-19. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ide o generátory kyslíka alebo vodíka, ktoré dostalo ministerstvo ako dar od Republikovej únie zamestnávateľov spoločne s termokamerami.

Generálny riaditeľ sekcie vyzbrojovania ministerstva obrany Jozef Zekucia v utorok v Novej Dubnici odovzdal predstaviteľom nemocníc v Bratislave, Martine, Ružomberku a Košiciach špecializovanú zdravotnícku techniku. Inhalačné zariadenia, ktoré dostal rezort ako dar od Republikovej únie zamestnávateľov, budú pomáhať pri liečbe pacientov aj s ochorením Covid-19.

„Rezort obrany prijíma takúto pomoc zo strany Republikovej únie zamestnávateľov s veľkou radosťou a vďakou. Aj napriek tomu, že sme si na Slovensku od koronavírusu na čas oddýchli, situácia vo svete naznačuje, že tieto prístroje môže Slovensko v boji proti pandémii ešte nutne potrebovať,“ povedal Zekucia a poďakoval tiež za termokamery, ktoré dostal rezort od republikovej únie ešte v máji tohto roka.

Doktor Ján Slezák pri preberaní daru predstavil aj podrobnosti jeho využitia. „Ide o lekársky generátor vodíka/kyslíka s rozprašovačom, ktorý zmierňuje príznaky spôsobené respiračnými chorobami. Je tiež účinný ako doplnková terapia pre pacientov, ktorí majú chemoterapiu. Zabraňuje nespavosti a zlepšuje kvalitu spánku. Môže sa použiť na zmiernenie reumatoidnej artritídy a cukrovky. Veríme preto, že darovaná technológia pomôže ako v časoch koronakrízy, tak aj mimo nej,“ uzavrel.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ZekuciaMartina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRRUZ Republiková únia zamestnávateľov