Ministerstvo obrany môže použiť na prevádzku vojenskej nemocnice v Ružomberku milióny eur

ÚVN SNP Ružomberok
Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok. Foto: www.facebook.com

Ministerstvo obrany bude môcť využiť čiastku 15 174 000 eur k zabezpečeniu prevádzky Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok vrátane Komplexného nemocničného informačného systému a nákup zdravotníckeho vybavenia.

Rozhodla o tom na stredajšom zasadnutí vláda SR, keď súhlasila so zmenou účelu použitia kapitálových výdavkov z rokov 2019 a 2020 v kapitole rezortu.

„Cieľom zmeny účelu použitia kapitálových výdavkov je vytvorenie bezpečného komunikačného prostredia na prevádzku informačných systémov a komplexného nemocničného informačného systému pre Ústrednú vojenskú nemocnicu SNP Ružomberok – Fakultnú nemocnicu. Prostredie komunikačných a informačných systémov musí spĺňať podmienky kybernetickej bezpečnosti pre recertifikáciu Národným bezpečnostným úradom SR s termínom do 31.decembra 2022,“ uviedlo ministerstvo obrany.

Cieľom presunu finančných prostriedkov je súčasne aj zabezpečenie nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti o pacientov s celoslovenskou pôsobnosťou v Ústrednej vojenskej nemocnici, v poliklinikách a u posádkových lekárov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok