Ministerstvo nevyvodí personálnu zodpovednosť pre problém s Medirexom

Vszp_budova.jpg
VšZP Foto: vZdravotnictve.sk
Ministerka zdravotníctva pritom v utorok uviedla, že vníma problém s Medirexom ako zlyhanie štátnej VšZP
  • aktualizované 6. júna 17:36

Ministerstvo zdravotníctva aktuálne nezvažuje vyvodenie personálnej zodpovednosti pre problém s Medirexom. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Ministerka zdravotníctva pritom v utorok uviedla, že vníma problém s Medirexom ako zlyhanie štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP).

Aktuálne nezvažujeme vyvodenie personálnej zodpovednosti. Všeobecná zdravotná poisťovňa nás ubezpečila, že bude intenzívne rokovať s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti s dôrazom, aby sa pacienta rokovania negatívne nedotkli,“ povedala hovorkyňa.

Nehrozia ani finančné sankcie

Vedúcim predstaviteľom Všeobecnej zdravotnej poisťovne v súčasnosti nehrozia ani finančné sankcie. „Uvedené nie je aktuálne otázkou dňa,“ skonštatovala Eliášová.

Poisťovňa podľa nej zároveň vyzvala partnerov na konštruktívne rokovania bez stresovania poistencov prostredníctvom verejných vyhlásení.

VšZP ministerstvo ubezpečila, že pri rokovaniach prihliada v prvom rade na pacienta, a to isté očakáva od druhej strany za rokovacím stolom o zmluvných podmienkach,“ konštatovala Eliášová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Medirex GroupVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa