Minko Špinko dokončil turné po školách a škôlkach

Minko_skolka.jpg
AGEL SK

Minko Špinko v týchto dňoch navštívil 40 žiakov základnej školy s materskou školou Alexandra Vagača v Detve, 50 detí tretích tried materskej školy (MŠ) v Kriváni, 60 detí MŠ v Hriňovej a 50 detí MŠ v Banskej Bystrici, kde naposledy vyrozprával  svoj príbeh o špinavých rukách. Ukončil tohtoročný edukatívny projekt Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL.

Ako informovala hovorkyňa Agelu Marta Csergeová, 5. máj patrí Svetovému dňu hygieny rúk v rámci ktorého zdravotníci zvolenskej nemocnice a plyšový Minko Špinko učili deti v školách, škôlkach nielen vo Zvolene ale aj v jeho okolí.

Zvolenská nemocnica už začala pripravovať novú edukáciu. Ako uviedla vedúca oddelenia klinickej mikrobiológie Jana Krokošová, leto pre deti prináša nielen voľno ale aj množstvo nástrah, komplikácií, ktorých nebezpečenstvo nemusí byť včas rozpoznané.

Takými sú napríklad kliešte. „Kliešťa sa netreba báť, treba však vedieť ako sa pred ním chrániť, akú nebezpečnú infekciu môže prenášať a ako postupovať pri podozrení na boreliózu. Náš edukatívny projekt bude orientovaný týmto smerom,“ vysvetlila Krokošová.

Hlavným cieľom kampane„Save Lives: Clean Your Hands“ (Umývaj si ruky – zachrániš život), ktorá je hlavnou súčasťou programu Svetovej zdravotníckej organizácie, je poukázať na to, že správna hygiena rúk patrí medzi najdôležitejšie spôsoby prevencie ochorení  predovšetkým  u zdravotníckych pracovníkov.

„Plyšová postavička Minka Špinka deťom názorne vysvetlila, prečo je dôležité si správne umývať svoje ruky a čo všetko im hrozí v prípade, keď budú hygienu rúk zanedbávať. Reakcie detí a učiteliek boli fantastické. Postava zaujala pozornosť detí a následne nám kládli otázky z rozprávky a hneď si aj začali umývať rúčky, ktoré im zdravotníci skontrolovali špeciálnou UV lampou,“ dodala Krokošová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Zvolen