Mnohí pacienti s COVID-19 sa nevedia spojiť s ambulanciami, do nemocnice prichádzajú už vo vážnom stave

koronavírus, Fakultná nemocnica Žilina
Nemocnice na Slovensku kolabujú pod náporom pacientov s COVID-19, Foto: ilustračné, SITA/FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline eviduje narastajúce množstvo pacientov hospitalizovaných v kritickom stave.

Viac o téme: Koronavírus

Obracia sa preto s výzvou na tých ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí počas pandémie ochorenia COVID-19 prestali ordinovať či obmedzili poskytovanie zdravotnej starostlivosti, aby opätovne zabezpečili plnohodnotnú činnosť svojich ambulancií. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Mnohí pacienti sa nevedia s ambulanciou spojiť

„Do nemocníc prichádzajú viacerí pacienti s ochorením COVID-19, pričom počas ochorenia sa niektorým z nich vôbec nepodarí spojiť s ambulanciou svojho lekára, dokonca ani telefonicky. Čo je zarážajúce, vôbec prvé vyšetrenie tak absolvujú až v nemocnici a často sú vo vážnom, zanedbanom zdravotnom stave, prípadne v stave, keď nedokážeme viac pomôcť,“ uvádza vo svojej výzve žilinská nemocnica.

Poďakovanie  ambulantným lekárom

Zároveň ďakuje všetkým ambulantným lekárom, ktorí zostávajú pri pacientoch a poskytujú im zdravotnú starostlivosť.

„Urobili sme maximum, aby sme včasnú možnosť vakcinácie poskytli nielen pracovníkom v našej nemocnici, ale tiež ambulantnému sektoru, a to už v prvom týždni začiatku očkovania v Žiline. Dostupnosť očkovania chceme zabezpečiť pre všetkých zdravotníkov čo najskôr, keďže naším spoločným záujmom je chrániť zdravie a životy pacientov,“ dodávajú vo svojej výzve pracovníci nemocnice.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Žilina