Mobilné testovanie na koronavírus robia aj pred prešovskou nemocnicou J. A. Reimana

Koronavirus, testovanie
Prevádzka mobilných odberových miest je hradená zo štátneho rozpočtu. Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher

Testovanie na ochorenie COVID-19 už robia aj pred prešovskou nemocnicou. Mobilné miesto na odber vzoriek pacientom podozrivým na toto ochorenie zriadila v priestoroch pred prešovským amfiteátrom, neďaleko hlavného vstupu do areálu Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove, spoločnosť Synlab Slovakia, s.r.o. v spolupráci s nemocnicou.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa FNsP v Prešove Renáta Cenková, odberové miesto je označené nápisom COVID-19 a je pacientom k dispozícii v čase medzi 8:00 a 13:00.

Viac o téme: Koronavírus

„Odbery zabezpečuje kvalifikovaný a preškolený personál vybavený kompletnými osobnými ochrannými prostriedkami. Aby sa zamedzilo šíreniu a potenciálnemu prenosu, vzorky sa pacientom odoberajú priamo z motorového vozidla,“ uviedla Cenková. Ako dodala, výsledky testov budú pacientom, respektíve ošetrujúcim lekárom, oznámené do 48 hodín.

Mobilné odberové miesto je určené pre pacientov, ktorých na vyšetrenie odošle lekár z Oddelenia infektológie FNsP Prešov na základe písomnej žiadanky. Odberu sa v ňom môžu podrobiť aj pacienti, ktorým vyšetrenie indikuje všeobecný lekár.

Deje sa tak rovnako na základe písomnej žiadanky. Pacienti – samoplatcovia, ktorí majú podozrenie na ochorenie napríklad pri stretnutí s osobou, ktorá javila známky ochorenia COVID-19, alebo s osobou s pozitívnou cestovateľskou anamnézou a podobne, môžu odber absolvovať na základe objednania sa prostredníctvom online formulára. Viac informácií je na tejto webovej stránke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Renáta Cenková
Firmy a inštitúcie FNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana PrešovSynlab Slovakia