Možno dostanete nový termín na očkovanie proti koronavírusu, dôvodom je technická chyba

Koronavírus, očkovanie
Očkovacie centrum v Oravskej poliklinike v Námestove, ktoré otvorila poliklinika v spolupráci so ŽŽilinským samosprávnym krajom (ŽSK) v rámci vakcinácie na prevenciu proti COVID-19. Foto: SITA/ŽŽSK.

V týchto dňoch dostane časť záujemcov nový termín na očkovanie. Dôvodom je technická chyba na strane Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Termíny, ktoré boli vyhradené na druhé očkovanie, chybne pridelili záujemcom v čakárni, ktorí boli prihlásení na prvú dávku vakcíny.

Viac o téme: Koronavírus

Prioritu pri očkovaní totiž majú osoby, ktoré už dostali prvú dávku vakcíny a po uplynutí stanovenej doby je nevyhnutné, aby sa dostavili na druhú dávku. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Počas víkendu sa preto zrealizovalo preplánovanie záujemcov o prvú dávku, ktorým boli prideľované najbližšie voľné termíny v nimi zvolených alebo najbližších očkovacích centrách. Každý záujemca, ktorému bol pridelený nový termín, bude o tom informovaný prostredníctvom SMS správy a emailu,“ uviedol rezort zdravotníctva.

Problém pri prideľovaní termínov nastal pri nasadení bezpečnostného systémového riešenia na overovanie identity záujemcov voči registru obyvateľstva NCZI. Chyba, ktorá sa týkala očkovacích centier vo ôsmich nemocniciach a siedmich poliklinikách, už bola odstránená. Všetci „prvoočkovanci“ už boli preplánovaní na nový termín a platí ten, ktorý im bol pridelený ako posledný.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií